BAE liderleri Papa Fransua’yı Noel vesilesiyle tebrik etti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Emiri ve Abu Dabi Emiri Halife bin Zayid Al-Nehyan, Noel vesilesiyle Katolik Kilisesi Lideri Papa Fransua’ya, dünyada barış ve hoşgörü tesisi için en iyi dileklerini ifade eden tebrik mesajı gönderdi.

Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Al Mektum, Birleşik Arap Emirlikleri Emiri ve Abu Dabi Emiri Halife bin Zayid Al-Nehyan, Abu Dabi Veliaht Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı; Papa Francis’e benzer şekilde tebrik mesajları gönderdiler.

Noel arifesinde ülkede yaşayan binlerce Hristiyan Noel ayinine katılmak için, Abu Dabi Aziz Yusuf Katolik Kilisesi, Dubai Meryem Ana Katolik Kilisesi, Cebel Ali Assisli Aziz Fransua Katolik Kilisesi, Şarika Aziz Mikail Katolik Kilisesi ve ülke genelindeki diğer kiliseler başta olmak üzere bağlı oldukları diğer kiliselere akın etti.

14 DİLDE AYİN

Kiliselerdeki Noel ayinleri Arapça, İngilizce, Filipince, Fransızca, Lehçe, İtalyanca, İspanyolca, Urduca, Hintçe, Seylanca, Malayala, Tamil, Korece ve Afrika dahil olmak üzere çeşitli dillerde yapıldı.

Bu, Noel’in BAE’de bir hoşgörü sembolü olduğunun bir kanıtıdır. Noel, aynı zamanda şefkat, aile ve arkadaşlarla paylaşım ve bir araya gelme zamanıdır.

Noel’in çok kültürlü bir ülke olan BAE’de tüm maneviyatı ve güzelliği ile çoşku içinde kutlanması için daha da özel hale getirildi.

Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 10’unu (1 milyonunu) oluşturan Hristyanlar’ın çoğunluğu Filipinler, Hindistan , Afrika ve Arap ülkelerinden gelen katoliklerden oluşuyor.

Khaleej Times