Bu gelinlik 15 milyon dolar!

Mısırlı tasarımcı Hany El Behairy’nin Kahire’de gerçekleştirdiği yıllık defilesinde elmas ve değerli taşlarla tasarladığı 15 milyon dolarlık gelinlik göz kamaştırdı.

El Behairy’in defilesine çok sayıda ünlü ve modasever katıldı. Defilenin sonunda Mısırlı aktris Mai Omar, tasarlanan 15 milyon dolarlık gelinlikle podyuma çıktı.

Gelinliğin bu kadar yüksek fiyatlı olmasının nedeni ise yüzlerce elmas ve değerli taşlardan yapılmasıydı.

DÜNYANIN EN PAHALI GELİNLİKLERİ ARASINA GİRDİ

“Rayah El Madam” oyuncusunun giydiği değerli gelinliğin ön tarafı mini elbiseye benzerken arka kısmı ise uzun ve oldukça uzun yıldızlarla süslü bir duvaktan oluşuyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

@maiomar_ 😍 @hanyelbehairycouture 💯 th #fashionshow

NoraYoussef_photography (@norayoussef_photography)’in paylaştığı bir gönderi ()

Elmaslardan oluşan gelinlik, Swarovski’nin mirasçısı Victoria Swarovski’nin giydiği bir milyon dolarlık özel tasarım gelinlik ve Kim Kardashian West’in Riccardo Tisci tarafından tasarlanan Givenchy marka yarım milyon dolarlık gelinliğinin de yer aldığı en pahalı gelinlikler listesindeki yerini aldı.

En pahalı gelinlik unvanı daha önce 2006 yılında tasarımcı Renee Strauss ve mücevherci Martin Katz’ın ortaklaşa tasarladığı 150 karat elmaslarla kaplı, 12 milyon dolar değerindeki gelinlikteydi.

Bu gelinlik, mısırlı tasarımcı tarafından dünyanın en pahalısı olmak için tasarlanan ilk elbise değil. 2017 yılında, El Behairy Mısırlı oyuncu Yousra El Lozy için elmas kaplı 4 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen bir elbise tasarlamıştı.

Arab News