BAE, Yemen’de 600 bin kişinin faydalandığı 114 bin gıda paketi dağıttı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), “Hoşgörü Yılı 2019” çerçevesinde insani yardım kolu BAE Yardım Kuruluşu aracılığıyla, 462 bin tona karşılık gelen 114 bin gıda paketini yoksul ve sıkıntılı ailelere, yerinden edilmişlere, şehit ailelerine, yetimlere, sınırlı geliri olan insanlara dağıttı.

Yardım, kardeş Yemen’in batı kıyısındaki uzak alanlar dahil olmak üzere yaklaşık 600 bin kişiye fayda sağladı.

Bu Aralık ayında BAE Yardım Kuruluşu, Batı Sahili bölgelerine dört binden fazla gıda paketi dağıttı ve Yemen’in batı kıyısındaki el-Dureyhim Müdürlüğü’nün “en-Nahila” köyüne 22 tondan oluşan yeni bir konvoy gönderdi.

BAE Yardım Kuruluşu’nun, Husi milislerinin bombalanmasının yol açtığı afetler ve yardım alanlarıyla yüzleşmek için acil yardım programı kapsamında neler sağladığı hedef bölgelerdeki sosyal figürlerle koordinasyon konusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından dikkatli bir şekilde araştırılıyor.

Bir aydan diğerine yardım hacmindeki artış, BAE’nin yeni yerinden edilmiş kişileri ve Batı Kıyılarının ilçeleri boyunca etkilenen aileleri ve en fakir olanları sürekli araştırdığını ve ilgilendiğini ortaya koydu.

En-Nahila köyündeki bir dizi yararlanıcı, BAE hükümeti ve insanlarına minnettarlıklarını dile getirerek, yardımlar sayesinde Husi milisleri tarafından savaş sonucunda maruz kaldıkları acıları azalttığını vurguladı.

WAM