Pakistan hükümeti BAE’nin ekonomik projelere verdiği desteği övdü

Pakistan İslam Cumhuriyeti hükümeti, BAE’nin Pakistan’daki orta ve küçük ekonomik projeleri hedefleyen finansal desteğini memnuniyetle karşıladı.

Abu Dabi Veliaht Prensi ve Silahlı Kuvvetler Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan, Pakistan İslam Cumhuriyeti’ndeki orta ve küçük ekonomik projelere destek amacıyla Halife Proje Geliştirme Fonu’na 200 milyon dolar tahsis etmesi için talimat verdi.

Başbakanlık Basın İşleri Özel Asistanı Dr. Firdevs Aşık Avan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin iki ülke arasındaki ilişkilerin ve dostluğun derinliğini teyit eden Pakistan ekonomisine desteğini övdü.

Avan, yaptığı açıklamada, BAE tarafından sağlanan ve 200 milyon dolarlık desteğin, küçük ve orta ölçekli projelerin oluşturulmasına yardımcı olacağını ve BAE ile Pakistan arasındaki mevcut ekonomik bağların kanıtı olduğunu söyledi.

Pakistanlı yetkili, Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın Pakistan’ı ziyaretinin, iki ülkeyi her alanda bağlayan tarihi ilişkilerin derinliğini doğruladığını belirtti.

Pakistan Mali İşler Bakanı Danışmanı Dr. Abdulhafız Şeyh, Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan’ın Pakistan’ı ziyaretinde açıkladığı mali destek için teşekkürlerini dile getirdi.

Bu mali desteğin orta ve küçük ticari projelere ve istihdam yaratmaya harcanacağına dikkat çekti.

Wam