Etihad, Ortadoğu’nun en disiplinli havayolu şirketi olarak ilk sırada

OAG Havacılık Veri Analiz Grubu’nun açıkladığı bilgilere göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal taşıyıcısı Etihad Havayolları, Ortadoğu’daki uçuş sürelerine bağlılık ve dünyanın en disiplinli havayolu şirketlerinden biri olarak ilk sıralarda yer alıyor.

Etihad Havayolları, 2019’da uçuş saatlerine uyarak en disiplinli havayolu listesinde geleneksel ve düşük maliyetli havayolları arasında 17. sırada yer alarak Orta Doğu’daki tek havayolu şirketi oldu. Ayrıca, yılda 30 binden fazla uçuşla planlanan uçuşlar için sadece en büyük havayollarını içeren 20 büyük havayolu listesinde 13. sırada yer aldı.

OAG, “dakiklik” ölçeğini planlanan tarihten itibaren kalkış ve iniş uçuşları için 15 dakikalık bir süre için belirliyor. Bu ölçek,  birden fazla faktörü dikkate alarak havacılık sektöründe onaylanmış bir ölçek olarak biliniyor.

Bu vesileyle, Etihad Airways’in Operasyon Direktörü Mohamed Abdullah Al-Baluki, “Etihad Airways’in programlarının doğruluğundaki kilit unsur, insan bileşeni ve şirketin operasyonlarının güvenliği ve güvenliği üzerinde çalışan çalışanlardır.

Etihad Havayolları İşletme Genel Müdürü Muhamed Abdullah el-Baluki yaptığı açıklamada, “Etihad Havayolları tarifelerinin dakikliğindeki kilit unsur, şirketin uçuşlarının güvenliği için çalışan görevlileridir” dedi.

Sözlerinin devamında, “Bu başarı, en üst düzeyde hizmet sunma taahhüdümüzü yansıtıyor ve dakiklik bu hizmetlerin önemli bir parçasıdır. Ekibimizle özverili çalışmaya ve yeni teknolojilere yatırım ile verimliliği ve kaliteyi artırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Al Bayan