BAE’den orman yangınlarıyla boğuşan Avustralya’ya destek

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile yaptığı telefon görüşmesinde, Avustralya’daki benzeri görülmemiş orman yangınlarının mevcut durumu hakkında bilgi aldı.

Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan, bu koşullarda Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Avustralya ile dayanışmasını ifade ederek bu süreçte, derin dostluğu olan Avustralya’nın yanında olduğunu vurguladı.

Ayrıca, BAE’nin, yangınlarla mücadelede ve bıraktığı hasar sonucu yeniden inşa sürecinde yardımcı olmak için gerekli uzmanlığı, ekipmanı, insan gücünü ve diğer destek türlerini sağlayarak Avustralya halkını desteklemeye hazır olduğunu söyledi.

Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan, Avustralya Başbakanı’na, Uluslararası İşbirliği Devlet Bakanı Reem bint İbrahim el-Haşimi’nin bu krize karşı yardım konusunda Avustralya hükümeti ile işbirliği yapacağını söyledi.

Nehyan, bölgede ve dünyada güvenliği, istikrarı ve barışı artırmak için işbirliğini güçlendirmenin ve bölgesel ve uluslararası çabaları yoğunlaştırmanın önemini de tartıştı.

WAM