BAE’den Ürdün’deki mültecilere 7 milyon dolarlık kış yardımı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yardım Kuruluşu Başkanı ve Al Dafra Bölgesi Temsilcisi Şeyh Hamdan bin Zayed Al Nehyan’ın direktifleri doğrultusunda BAE Yardım Kuruluşu, Ürdün, Irak, Mısır, Lübnan ve Yunanistan’da, çoğunluğu Suriyeli mültecilerden oluşan ve bir milyon kişiye fayda sağlayan 15 milyon dirhemlik (4 milyon dolar) kış yardım kampanyasını uygulamaya başladı.

Şeyh Hamdan bin Zayed Al Nehyan, Ürdün’deki BAE Yardım Kuruluşu delegasyonuyla bir telefon görüşmesi yaptı ve bu süre zarfında Ürdün’deki mültecilere kış yardımlarının dağılımı hakkında bilgi aldı.

BAE Yardım Kuruluşu Genel Sekreteri Dr. Muhammed Atik el-Fellahi, bu kampanyanın BAE Başbakanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nehyan’ın katkısı, BAE Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum’un ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nehyan’ın desteğiyle, Şeyh Hamdan bin Zayed Al Nehyan’ın denetiminde, BAE’nin uluslararası insani sahnede üstlendiği nitel girişimlerin bir uzantısı olduğunu söyledi.

Fellahi, Şeyh Hamdan bin Zayed Al Nehyan’ın, yetkililerin Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan beş ülkede hâlihazırda iklim koşullarından etkilenenlere en yüksek düzeyde destek sağlamak için uygulamaya koyduğu yardım planlarını takip ettiğini belirtti.

Ayrıca, Ürdün’deki delegasyon ile yaptığı telefon görüşmesinin, mültecilerin koşullarını iyileştirme, yanlarında olma ve onları kışın etkilerinden ve istikrarsız iklim koşullarından korumaya olan ilgisini yansıttığını söyledi.

Fellahi, BAE girişimlerinin doğal afetlerden ve krizlerden etkilenenlerin acılarını hafifletmek ve insanlık onurlarını korumak için uluslararası çabaların güçlendirilmesine güçlü bir şekilde katkıda bulunduğunu vurguladı.

BAE Yardım Kuruluşu planı, Ürdün’deki yararlanan mültecilerin şemsiyesini genişletmeyi, burada yardımların BAE-Ürdün kampındaki Suriyeli mültecilere ve diğer kamp ve sığınma evlerinin yanı sıra Ürdün valiliği ve şehirlerindeki mültecilere dağıtıldığını ve programdan 135 bin kişinin faydalandığını ifade etti.

WAM