Mekke-i Mükerreme’de otel doluluk endeksi yüzde 70 arttı

Umre Mevsimi Ekonomi Uzmanı Muhammed Saad el-Kuraşi, otellerin konaklama endeksinin yüzde 70’e yükseldiğini ve Mekke’de ara tatile denk gelen günlerde birçok ziyaretçiden ve Umre için gelenlerden dolayı ulaşım, restoran ve alışverişte ticari hareketliliğin arttığını söyledi.

Sözlerinin devamında, “Ara tatil nedeniyle birçok kişi tarafından Mekke tercih edildi, özellikle soğuk olan şehirlerde yaşayanlar, Umre ibadetini gerçekleştirmek ve sıcaklık için Mekke’ye geldi” dedi.

OTEL DOLULUK ORANLARI ARTTI

Kuraşi, hacıların ihtiyaç duyduğu tüm hizmetlerle donatılmış 400’den fazla otelin erkenden hazırlandığını ve merkezi bölgelerdeki otellerin doluluk oranının daha fazla olduğunu belirtti.

Mekke’deki ılıman serin hava, ziyaretçileri ve Umre yapanları Mekke coğrafyasına yayılmış 290’dan fazla halka açık parklara ve yeşil alanlara akın etmeye ve ziyaretçilere zaman geçirmek için çeşitli aktivitelere yönlendirdi.

Mekke Belediyesi, belediye monitörlerinin parklardaki lisanssız faaliyetleri önlemek, güvenlik otoriteleri ile işbirliği içinde olumsuz durumlarla mücadele etmek ve ailelerin ve ziyaretçilerin güvenlik ve konforlarını korumak amacıyla sağlıklı bir ortam sağlamak için büyük çaba sarf ettiklerini açıkladı.

Al Arabiya