Suudi Arabistanlı oyuncu ABD’de kendi dizisini çekecek

Rami Malek’ten Ramy Yousef’a, Arap ünlülerinin Hollywood’da yıldızları parlamaya devam ediyor. Son olarak Suudi Arabistanlı aktris Dina Shihabi, Hollywood’da kendi TV şovunu yapmaya için hazırlanıyor.

Çocukluğu Riyad, Beyrut ve Dubai arasında geçen Dina, Hollywood’da karşılaştığı zorluklar ve kendi şovu hakkında konuştu.

YENİ DİZİDE AMERİKA’DA YAŞAYAN 3 ARAP KADININ HAYATI ANLATILIYOR

Shihabi’nin Netflix yapımı ‘Altered Carbon’un ikinci sezonunda yer alacağı kesinleşti. Ayrıca oyuncu şu an kendi dizisi ‘Habibti’ üzerine çalışıyor.

Şu an yapım aşamasında olan dizi, Los Angeles’ta yaşayan ve kendi kültürleri ile ABD kültürünü harmanlayarak bir hayat inşa eden üç Arap kadının hayatını anlatıyor.

 

Shihabi, “Bu hikayeyi arkadaşımla yazdım. Ve hikaye, Amerika’nın size mutluluğun anahtarı olarak özürlüğü nasıl sattığı hakkında. Ve sonra buraya taşınıyorsun ve özgürlük gibi görünen tüm bu şeyleri yapıyorsunuz ama aslında özgürlük dediğimiz şey bir fikirdir” diye konuştu.

Shihabi 2007’de ABD’ye taşındı. Shihabi, Juilliard Okulu ve New York Üniversitesi Lisansüstü Oyunculuk Programına kabul edilen ilk Ortadoğulu kadın oldu. 2010 yılında kısa filmlerde rol almaya başladı. Büyük bir çalışmada yer alması 2017 yılında Hanin’in rolünü oynadığı “Tom Clancy’nın Jack Ryan” ile oldu.

KEFERNAHUM FİLMİNİN ARAP YÖNETMENİNDEN İLHAM ALDI

Shihabi, “Anneme gerçekten bir anne ve sorunlu bir geçmişi olan bir kadın gibi davrandım. Aslında tek yapmak istediği çocuğunu korumaktı. Çocuğunu korumanın annemin en büyük önceliği olduğunu biliyorum. Ve onunla bu konu hakkında konuştuğumda ‘anne olmak nasıl bir şey?’ diye sorduğumda ‘Sizleri doğurduğumda, içimden bir parçamın dışarıya çıktığını hissettim’ dedi cevap verdi” ifadelerini kullandı.

Shihabi, “Kefernahum” filmi ile 2018’de Oscar’a aday gösterilen Lübnanlı yönetmen Nadine Labaki’yi kendisinin ilham kaynağı olarak gördüğünü ve yeni nesil Arap gençlerine ilham verme fırsatına sahip olmasından onur duyduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

So beyond grateful to be nominated 💓 thank you @criticschoice

Dina Shihabi (@shihabidina)’in paylaştığı bir gönderi ()

Shihabi, Hollywood’da büyütmek isteyenler gençler için şu tavsiyelerde bulundu:

“Şu anda çevrenizde bulunan insanlara bakın ve bir şeyler yapmaya başlayın. Odaklanma, sıkı çalışma, kararlılık, tutku bir şeyler başarmak için önemlidir. Bunlar gerçek şeyler. 12 yıldır buradayım ve istediğim şeylerin gerçekleşmesi için hala çok çalışıyorum ve bunun biteceğini düşünmüyorum. Bu hayatı seçerseniz, gerçek anlamda çok çalışmanız gereken bir hayat seçmiş oluyorsunuz.”

Arab News