“Suudi Şahinleri” gökyüzünü yeşil ve beyaza boyadı

Suudi Şahinleri Ekibi tarafından temsil edilen Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri, Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen Kuveyt Uluslararası Havacılık Fuarı 2020’ye, 7 tam teşekküllü teknik ve hava ekibiyle katıldı.

Bu katılım sayesinde ekip, Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotlarının sahip olduğu gelişim ve profesyonellik derecesini tanıttı. Savaş filosuna katılmadan önce savaş pilotlarını eğitmek için kullanılan İngiliz yapımı “hawk” uçakları tarafından hava manevraları gerçekleştirildi.

“Hawk” uçakları, uygun boyut, hareket hafifliği ve hava şovlarına uygunluğu nedeniyle bu görevleri yerine getirmek için en iyi uçaklardan biri olarak kabul ediliyor. Uçaklar, Suudi Arabistan Krallığı’nın bayrağının rengi olan yeşil ve beyaza boyandı.

Suudi Şahinleri Ekibi’nin kaptanı Teğmen Abdul Rauf es-Selami, Kuveyt’in göklerinde, Krallık’ın liderinden gelen desteğin bir sonucu olarak sunulan çeşitli tekliflerin uygulanmasıyla, hava kuvvetleri pilotlarının ulaştığı yüksek profesyonellik seviyesini açıkladı.

İşte fuardan kareler;

Al Arabiya