Acman’daki BAE Yardım Kuruluşu 3 bin 686 aileye destek sağladı

Acman’daki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yardım Kuruluşu, 2019 faaliyetlerini, 16 bin 234 kişinin yararlandığı 3 bin 686 aileye destek sağlayarak sona erdirdi. İnsani, tıbbi ve mevsimlik alanları kapsayan destek projelerinden öğrenciler ve yardıma muhtaç kimseler faydalandı, toplam yardım değeri 2 milyon 986 bin 398 dolara ulaştı.

Acman’daki ailelere sağlanan tıbbi destekler arasında, tedavi edici ilaçlar, BAE içindeki cerrahi operasyonlar, radyoterapi, fizik tedavi, kanser hastaları için ilaçlar, hepatit, böbrek ve idrar yolu hastalıklarının tedavi edilmesi destekleri yer aldı. Yaklaşık 194 ailenin faydalandığı desteğin toplam değeri 846 bin 72 dolar oldu.

Acman’daki BAE Yardım Kuruluşu Müdürü Seyf İbrahim en-Nuaymi, “Yeni yılı, liderlerimizden ve yetkililerimizden aldığımız sınırsız destekten dolayı büyük bir coşku ve iyimserlikle karşıladık. Geçtiğimiz yıl elde edilen başarıları durdurmayacağız ve 2020 yılında insani yardım çalışmalarında Kuruluş’un rolünü ve liderliğini artıran desteklere devam edeceğiz” dedi.

Acman’daki BAE Yardım Kuruluşu tarafından sağlanan mevsimsel projelerden 8 bin 555 kişi faydalandı. Bu konuda sağlanan malzemeler arasında Ramazan paketi, ayni destek, kurban dağıtımı, zekat parası ve diğer projeler yer almakta. Tamamının toplam değeri 920 bin dirhemden fazla oldu.

Kuruluş tarafından engelli gruplar için uygulanan destek projeleri çerçevesinde, 194 kişiyle 40 aile faydalandı, belirlenen öğrenciler için öğrenim ücreti ödemesi ve temel ihtiyaçları sağlama projesi ile iki bin projenin toplam değeri 460 bin dirhemden fazla dirheme ulaştı.

Diğer birkaç projeye ek olarak, Acman’daki BAE Yardım Kuruluşu, yetim öğrencilere ve üniversite öğrencilerine yardım etmenin yanı sıra, Emirlikteki okul öğrencilerine yardımcı olmak için bir proje uyguladı ve toplam yararlanıcı aile sayısı yaklaşık 695 aileye ve 3 bin 790 öğrenciye ulaşırken, söz konusu projelerin toplam değeri iki milyon ve 709 bin dirhemi aştı.

BAE Kızılay Kurumu şu anda Irak, Ürdün, Yemen, Mısır ve Yunanistan’da bir kış giyim kampanyası uyguluyor. Kampanya, sıcaklıklarda önemli bir düşüş yaşayan bu ülkelerde, özellikle dağlık bölgelerdeki zor insani koşullara yol açan soğuk dalgadan etkilenenleri desteklemek için bir milyon insanın yararına başlatıldı. Bu projeler düşük gelirli aileler, yetimler, kadınlar, engelli gruplar ve benzerlerine odaklanıyor.

Al Bayan