Suudi Arabistanlı şef tarafından işletilen Saudi Café, Dünya Ekonomi Forumu’na bir parça Suudi kültürü tanıtacak.

Davos’ta acıkanlara Suudi lezzetleri sunulacak

Davos delegeleri, bu hafta İsviçre’deki etkinlik mekanında bir kafede Suudi Arabistan lezzetlerinin tadına bakacaklar.

Etkinlik, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir hayırsever vakfı olan Küresel Misk Vakfı (Misk Global Foundation) tarafından düzenlenen bir dizi girişimden biri. Vakıf; Suudi gençliğini, Suudi Krallığı’nın gelecekteki ekonomisinde aktif katılımcılar olmaları için güçlendirmeyi amaçlıyor.

Küresel Misk Vakfı (Misk Global Foundation) toplantı öncesinde “Suudi şefi tarafından işletilen Saudi Café Dünya Ekonomi Forumu’nda (WEF) bir parça Suudi kültürü tanıtacak” açıklamasını yaptı.

İş, kamu politikası, kültür ve teknolojide dünyanın önde gelen yaklaşık 3 bin lideri, Salı günü başlayan Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) yıllık toplantısı için Alp Dağları’ndaki Davos’a gelmesi bekleniyor.

Promenade 80 adresinde yer alan ve her gün herkese açık olan Saudi Café, kahve ve geleneksel Suudi lezzetlerinin yanı sıra network ve çalışma alanları da sunacak.

Küresel Misk Vakfı ayrıca, Davos’ta katılımcıların karşılaştığı en büyük zorluklardan bazılarının gençlerin yönlendirdiği çözümlerle nasıl ele alınabileceğini vurgulayan bir araştırma yayınlamayı da planlıyor.

Arab News