Şarika Hakimi ve Veliaht Prensi “Hope Mars Misyonu”nun son parçasını imzaladı

Şarika Hakimi Şeyh Dr. Sultan bin Muhammed el-Kasimi, Şarika Veliaht Prensi Şeyh Sultan bin Muhammed bin Sultan el-Kasimi’nin katılımıyla, Devlet Bakanı ve Mars’ın Keşfi Bilimsel Ekibi’nin Lideri Sare bint Yusuf el-Amiri ve bir dizi Hope Mars Misyonu proje ekibinin üyelerini, Şarika Uzay Bilimleri ve Astronomi Akademisi’nde karşıladı.

 

Şarika Hakimi, toplantının başında Hope Mars Misyonu ekibini, çabaları ve Birleşik Arap Emirlikleri için ortaya koydukları bilimsel başarılarından ötürü övdü ve onlara bilim ve insanlığa hizmet eden bilimsel görevlerinde başarılar diledi.

Sözlerinin devamında, Şarika Emirliği’nin bilimsel alanlardaki çabalarını ve özellikle uzay ve astronomi bilim ve teknoloji alanındaki bilimsel araştırmalara olan ilgisini ele aldı. Bilim öğrencilerine ve uzay bilimlerine ilgi duyanlara bilimsel araştırmalar ve bilimsel araştırma merkezi olarak kabul edilen Şarika Uzay Bilimi ve Astronomi Akademisi’ni kurdu.

Şeyh Sultan bin Muhammed bin Sultan el-Kasimi, Hope Mars Misyonu ekibinin Mars’ı keşfetmek ve BAE’nin vizyonunu ve parlak bir bilimsel geleceğe yönelik isteklerini yansıtan bilim adamlarına hizmet etmek için yeni bir bilimsel sahne oluşturduğunu söyledi.

Şarika Hükümdarı ve Veliaht Prensi, Sare Yusuf el-Amiri ve çalışma ekibinden, ülkenin altın yıldönümü kutlamaları ile aynı zamana denk gelen Şubat 2021’de Mars’a ulaşmak için başlatılan Hope Mars projesinin aşamaları ve ekipmanları hakkında bir açıklama dinledi.

Açıklamanın ardından, Şarika Hakimi ve Veliaht Prensi, Yüksek Kurulu üyelerinin isimlerini taşıyan Hope Mars Miyonu’nu için son parçayı imzaladı.

Karşılamaya, Şarika Hakimi Ofisi Başkanı Şeyh Salim bin Abdul Rahman el-Kasimi, Şarika Üniversitesi Müdürü ve Şarika Uzay ve Astronomi Bilimler ve Teknoloji Akademisi Müdürü Dr. Hamid Mucevvel en-Nuaymi katıldı.

WAM