Dubai’de çocuk oyun alanlarına kurulan e-kapılar sayesinde yabancılar içeri giremeyecek

Dubai’deki düzinelerce park, oyun alanı ve spor sahasında, güvenlik tedbirleri artırıldı. Dubai Belediyesi, çocukların “güvenliğini ve korunmasını arttırmak” için 33 noktaya elektronik kapılar kurdu.

Belediye Sözcüsü Manal bin Yaarouf ‘’Parklara yabancıların girmesine izin vermeyerek çocukların güvenliğini ve korunmasını artıracağız. Bu durum, oyun alanlarının yabancılarca kötüye kullanımının önlenmesine yardımcı olacaktır. Belediye bu nedenle, oyun alanlarına ve parklara bölge sakinleri için güvenlik ve mahremiyetin artırılmasına katkıda bulunacak e-kapılar kurmuştur. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde vatandaşlarımız ve sakinlerimiz için yaşam lüksünü sağlamaya ve onları mutlu etmeye çok istekliyiz’’ diye konuştu.

Yapılacak uygulmada, ailelere dokuz saniye boyunca kapıları açan üç erişim kartı verilecek.

Manal bin Yaarouf ‘’Bu tedbir, sakinlerin tesislere giren ve onlara zarar veren yabancıların şikayetlerine bir cevaptır.  Oyun alanları ve parklar; çocuklar, gençler ve aileleri için en önemli zaman geçirme alanlarından biridir. Bu mekanlar, mahalle sakinleri arasındaki sosyal bağları artırdıklarından kentsel planlamada çok önemli olarak kabul edilirler’’ dedi.

The National