Suudilerin kralı: Gomis

Senegal asıllı Fransız oyuncu Arabistan Ligi’nde Galatasaray’daki günlerinden daha iyi bir performans sergiliyor.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Bafetimbi Gomis, Suudi Arabistan liginin tozunu atmaya devam ediyor. Suudi Arabistan’ın Al Hilal takımında ter döken Senegal asıllı Fransız oyuncu bu sezon forma giydiği 14 maçta attığı 12 golle gol krallığı yarışında zirvede bulunuyor. Başarılı forvet ligde 4 de asist yaptı.

Gomis ayrıca Arabistan’da hem sonuca yaptığı katkı hem de piyasa değeri itibariyle Galatasaray’daki günlerinden daha iyi bir dönem geçiriyor. 2017-2018 sezonunda yer aldığı Galatasaray’da toplam 42 maçta 32 gol atarak 6 asistlik bir performans sergileyen Gomis, 1.5 sezondur ter döktüğü Al Hilal takımı ile şu ana kadar oynadığı 65 maçta 49 gol kaydederek, 10 asist yaptı.

Gomis, 32 yaşında transfer olduğu Galatasaray ile maç başına 1.31’lik bir gol ortalamasına ulaşmıştı. Şu an 34 yaşında bulunan başarılı forvet Al Hilal takımı ile daha iyi bir performans ortaya koyarak 1.32’lik bir gol ortalaması tutturdu.

 

PİYASE DEĞERİNİ DE ARTIRDI
Gomis, Al Hilal takımındaki performansı ile piyasa değerini de artırdı. 2013 yılında Fransa’nın Olimpik Marsilya takımındaki başarısı ile 14 milyon Euro ile kariyerinin en yüksek piyasa değerine ulaşan Gomis, 2017-2018 sezonunda Galatasaray’a gelirken sadece 4 milyon Euro piyasa değerine sahipti. Gomis, Sarı-Kırmızılı forma altında Süper Lig’de 29 gol atarak krallık tacını giydiği o sezon piyasa değerini de 4.5 milyon Euro’ya çıkartmıştı. Fransız yıldız, Suudi Arabistan’da ise değerini daha da artırarak 5 milyon avroya ulaştı.

Türkiye’de gol attıktan sonra aslan taklidi yaparak sevinen Gomis’i, Suudi Arabistan Ligi’ndeki krallık yarışında 10 golle Al Nassr takımında ter döken Abderazak Hamdallah takip ediyor.

Körfez Haberi / Bayram EPE