31 yaşında emekli mi olunur?

Los Angeles Galaxy ile yeni sözleşme imzalayan Meksikalı oyuncu Javier Hernandez, emeklilik günlerinin gelmediğini belirterek, ’40 yaşına kadar oynayacağım’ dedi.

Amerikan futbol ligi MLS’nin en çok şampiyon olan takımlarından Los Angeles Galaxy ile hafta içinde sözleşme imzalayan Meksikalı yıldız oyuncu Javier Hernandez, 40 yaşına kadar futbol oynamayı hedeflediğini açıkladı.

Hernandez, Los Angeles Galaxy ile sözleşme imzaladıktan sonra emeklilik aşamasına girdiğine dair yapılan açıklamalara tepki göstererek, ‘Sadece oynamak istiyorum. Dünyanın en iyi oyuncularından biriyim ve bu yüzden bu lige değer katacağım’ dedi.

Galaxy ile yıllık 6 milyon dolar garanti ücret karşılığı üç yıllık bir anlaşma yapan Herhandez, “Emekli olmak gibi bir düşüncem yok. Burada yeni bir başlangıca imza atacağım. Umarım bu 10 yıl sürer. 40 yaşına kadar oynayacağım. Kim bilir, belki de futbolu Avustralya’da bırakacağım’ dedi.

İsveç’li efsane oyuncu Zlatan İbrahimovic ile yollarını ayıran Los Angeles Galaxy, Hernandez’i Sevilla’dan 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığı transfer etmişti.

Chicharito (küçük bezelye) lakaplı oyuncu Manchester United, Real Madrid, Bayer Leverkusen ve West Ham United takımlarında forma giymişti.

Körfez Haberi / Bayram Epe