Dünyanın en büyük itfaiye aracı Dubai’de tanıtıldı

Orta Doğu merkezli yangın söndürme ürünleri tasarlayan bir şirket olan NAFFCO tarafından yapılan Falcon 8×8, 21 Ocak’ta dünyaca ünlü emniyet, güvenlik ve yangın koruma sergisi Dubai Intersec’te tanıtıldı.

Dubaide üretilen devasa itfaiye aracının 54 ton olduğu belirtildi. Havaalanı yangınlarına müdahale için tasarlanan son model itfaiye aracı, Dubai Cebel Ali’de yapıldı.

Yeni model tanıtıldıktan sonra, geleneksel model eski ihtişamını kaybediyor. Yeni tasarım, siyah zemin üzerine sarı detay çizgileri ile kırmızıdan uzak duruyor.

18 BİN TON SU TAŞIYABİLİR

54 ton ağırlığındaki Falcon 8×8 tankının kabin ve gövde kapaklarının tamamı fiberglas’dan yapıldı. İtfaiye aracı acil durumlara çabuk müdahale edebilmek için tek motor değil 1400 beygir gücüne ulaşmasını sağlayan iki motora sahip.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Experience the Largest Airport Rescue Vehicle. NAFFCO’s latest ARFF FALCON 8×8 Equipped with high tech features to rescue. Explore our wide range of Fire Truck and vehicles at NAFFCO Stand in INTERSEC 2020, DWTC. اختبر أكبر سيارة إنقاذ حرائق المطارات، ARFF FALCON 8X8 المجهزة بأحدث التكنولوجيا المخصصة للإنقاذ. اكتشف مجموعتنا الواسعة من مركبات الإطفاء في جناح نافكو في معرض انترسك ٢٠٢٠ ، مركز التجارة العالمي . . .#naffcoatintersec #2020 #naffcothefuture #passiontoprotect #firefighting #safety #security #technology #uae #innovation #fire #firetruck #firerescue #future #firedoors #firepumps #firesafety

NAFFCO (@naffco)’in paylaştığı bir gönderi ()

Oldukça etkileyici özelliklere sahip bu yeni araç, 18 bin ton suyun yanı sıra yangına müdahale edebilmek için DCP (kuru kimyevi toz) söndürücülere de sahip.

Falcon 8× 8 model olarak sergide tanıtıldı. Serinin diğer araçları şu an hala üretimde. NAFFCO, Dubai Intersec’te yüksek teknolojili Ford Kurtarma Araçları ve Ambulanslarını sergiledi.

What’s On