İşte Dubai’de en iyi Türk kahvaltısını bulacağınız yer

Kahvaltı özellikle de Türkiye’de oldukça ciddiye alınan bir öğün. Geleneksel Türk kahvaltısı, peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, reçel, kızartılmış sosis ve birbiri ardına içilen siyah çay ile inanılmaz bir öğün. Merak edenler için Dubai Mall’da yer alan Huqqa, şehirdeki en uygun fiyatlı Türk kahvaltısını sizlere sunuyor.

Türk kahvaltısında aile ve arkadaşlar bir araya gelir ve bu, 6 yüzyıl öncesine, Osmanlı’ya dayanan sosyal bir etkinlik.

KAHVALTIDA ÜCRETSİZ ÇAY

Brunch, kahvaltı bilinmezliğinde iyi bir kolaylaştırıcı olduğunu kanıtlamışken, her yerde fiyatları oldukça makul bir şekilde karşınıza çıkıyor. 6 dirhemden başlayan kahvaltı mezesi seçeneklerinin yanı sıra Huqqa, müşterilerine kahvaltıda ücretsiz sınırsız çay servis ediyor.

Dubai’deki en iyi Türk restoranlarından biri olan Huqqa, Downtown Dubai, Burj Halife ve Dubai Fountain’e seyri ile oldukça güzel manzaraya sahip.

Huqqa, geleneksel Türk kahvaltısında yer alan yemeklerini sizlere teklif ediyor: börek, ekmek, peynir, sucuk, yumurta ve sınırsız çay. Yemek severler kendilerini avokadolu yumurta ile şımartabilirler.

KENDİ KAHVALTI TABAĞINIZI OLUŞTURUN

Kilo kontrolü yapanlar ise Huqqa’da kendi kahvaltılarını diledikleri gibi hazırlatabilirler. Menüde dilediğiniz gibi doldurabileceğiniz kahvaltı tabakları bulunuyor. Böylece o gün yemek istediğiniz şeyleri seçebilirsiniz.

Simit, 9 dirhem (2,45 dolar) bir menemen tavası 17 dirhem (5 dolar) ya da reçelli Fransız tostu 38 dirhem (10 dolar) fiyatına sahip.

Arkadaşların ve ailenle Huqqa’ya gel ve Türklerin yaptığı gibi kahvaltıyı bir sosyalleşme öğünü yap. Bu her zamankinden daha çok, teknoloji ile bağlantısız ve karşılıklı oturan insanların birbiri ile iletişim kurmasını sağlayan bir etkinlik.

Emirates Woman