Suudi Arabistan’da Deve Festivali’nin en güzelleri ödüllendirildi

Suudi Arabistan’da düzenlenen 4. Kral Abdülaziz Deve Festivali’nin kapanış törenine katılan Kral Selman, dört kategoride yarışan develerin birincilik ve ikincilik ödüllerini verdi.

Kral Selman, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile birlikte Körfez ülkelerinden gelen konukları karşıladı.

KÖRFEZ LİDERLERİ FESTİVALE GELDİ

Festivalin kapanış törenine gelen konuklar arasında Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nawaf El-Ahmed El-Cabir Es Sabah, Dubai Veliaht Prens Şeyh Hamdan bin Muhammed El-Mektum ve Umman Sultanı temsilcisi Şeyh Abdullah Hamad El-Halife de yer aldı.

Karşılama sonrasında deve yarışlarının son iki yarısı başlatıldı ve Kral Selman dört kategoriye ayrılan yarışların kazananlarına birincilik ve ikincilik ödüllerini verdi.

Deve güzellik yarışmasının kazananlarına da ödülleri verilirken, konuklar bu yılki yarışların kazananları ve yarış hakkında bir sunum izlediler.

Törende Deve Kulübü yönetim kurulu başkanı ve festivalin genel amiri Fahd bin Falah bin Hithlin, Kral Selman’a himayesi için teşekkür ederek ‘’Festival, bölgedeki tüm deve sahipleri için önemli bir rota haline gelmesi haricinde, Körfez ve Arap dünyasından insanları bir araya getirmek için önemli bir platform görevi görmektedir. Bu büyük buluşma, dünya çapında bu mirasa ilgi duyan herkes için önemli bir toplanma noktasıdır’’ diye konuştu.

Fahd bin Falah bin Hithlin konuşmasında ayrıca, kulübün bu sektörün gelişimine katkıda bulunacak ve yatırımlar için cazip bir faktör oluşturacak bir dizi ekonomik kararlar paketini de başlattığını duyurdu.

İşte festivalden kareler;

Arab News