BAE, bir ayda Yemen’e 42 ton gıda yardımında bulundu

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), insani yardım kolu BAE Yardım Kuruluşu aracılığıyla, Yemen’deki kardeş halka yardım etmek, acılarını hafifletmek ve yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla, çeşitli düzeylerde yardım çalışmalarının bir parçası olarak Yemen’deki Hadramut valiliğine bağlı Raban ve Kusayr müdürlüğüne ve Şebve Valiliği’ne bağlı Habban bölgesine yardım konvoyları gönderdi.

BAE Yardım Kuruluşu ekibi, Hadramut’a bağlı Kusayr, Al Haffa, Usad Al Faya ve Sarar alanlarında 2 bin 50 kişiye 33 ton ve 128 kilogramlık 400 gıda paketi dağıttı. Şebve Valiliği’ne bağlı Habban bölgesinde ihtiyaç sahibi aileler ve sınırlı gelire sahip yoksullar için bin 400 kişiye 16 ton ağırlığında 200 gıda paketi dağıttı.

1 AYDA 42 TON GIDA YARDIMI YAPILDI

Bu yardım, Yemen’deki kötüleşen insani koşullar ışığında BAE tarafından yürütülen insani yaklaşımı somutlaştırmak için Yemen ailelerinin acılarını hafifletme çabalarının bir devamı olarak gerçekleşti.

Al-Raida ve Kusayr Genel Müdürü Salih Hasan el-Umki, ihtiyaç duyulan gruplara ulaşmak için büyük çaba sarf eden BAE ve sahadaki ekibine duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yaşanan mevcut koşulların bir sonucu olarak ortaya çıkan acıları hafifletmek için gösterdikleri çabadan dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Öte yandan yardımlardan faydalananlar, kurtarılmış çeşitli Yemen valiliklerine sürekli destekleri için BAE hükümetine ve halkına teşekkürlerini ve takdirlerini ifade ettiler.

2020’nin başından beri dağıtılan gıda paketi sayısı, Hadramut Valiliği’ndeki yoksul ve etkilenen ailelerden 6 bin 50 kişiyi hedefleyen 97 ton ve 768 kg ağırlığında bin 210 pakete ulaştı.

Şebve Valiliği’nde 2020’nin başından beri dağıtılan gıda paketi sayısı, 42 ton ağırlığında üç bin 570 muhtaç ve etkilenen aileyi hedefleyen 510 pakete ulaştı.

WAM