Dubai’deki bu klozet 1.2 milyon dolar! 40 bin elmastan yapıldı!

Söz konusu lüks olunca Dubai’de her şeyi gördüğümüzü düşünüyorduk. Şimdiye kadar.

Dubai’de bulunan The Amazing Museum &Art Gallery’de 4.7 milyon dirhem (1 milyon 279 bin dolar) değerindeki aşırı lüks klozeti görebilirsiniz.

HENÜZ HİÇ KULLANILMADI!

Bir sanat eseri olarak kategorilendirilen ve şimdiye kadar hiç kullanılmamış olan Klozet, Hong Kong’da elmas mücevher tasarımı yapan Coronet Jewellery tarafından yapıldı. Klozette toplam 334 karat 40 bin 815 elmas ile yapıldı.

Bu elmas kaplı klozete Guinness World Records temsilcileri tarafından “bir klozet üzerinde bulunan en çok elmas” sertifikası verildi.

Coronet Jewellery ve The Amazing Museum & Art Gallery Dubai’nin başkanı Aaron Shum’a göre, elmas klozet için ilhamı Andy Lau’nun ‘Toilet is your friend’ isimli Çince şarkısının sözlerinden alıyor.

DÜNYAYI DOLAŞACAK!

Elmastan yapılan Klozet ilk olarak 2019 yılında Shanghai Import Expo da sergilendi. Dubai The Amazing Museum & Art Gallery’de belirli bir süre kalacak olan Klozet, daha sonra Coronet’in diğer Guinness Rekorları kıran ürünleri gibi dünyayı dolaşacak.

Şirket daha önce dünyanın en değerli gitarı (2 milyon dolar), bir el çantasında en fazla elmas ve bir cep telefonu kılıfında en çok sayıda elmas gibi tasarımlarında aralarında olduğu 10 rekorun sahibi.

Ahlan Live