Dünyaya iyi haber! BAE’de Koronavirüsü tedavisi gören Çinli yaşlı kadın tamamen iyileşti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nde Koronavirüsü teşhisi konulduktan sonra tedavi altına alınan Çinli yaşlı kadın tamamen iyileşti.

BAE’de virüs teşhisi konulan 7 kişiden biri olan 73 yaşındaki Liu Yujia, Çin’de virüsün merkezi olan Wuhan’da ortaya çıkan Koronavirüsüne yakalandı.

BAE Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, yaşlı kadının 23 Ocak’tan beri  özel bir alanda tedavi altında olduğunu ve şu an “tamamen iyileştiğini ve normal  hayatına devam edebileceğini” duyurdu.

Liu, kendisinin gördüğü tedavi ve Koronavirüsü teşhisi konulan ailesinden diğer 3 kişinin tedavilerine devam edilmesi nedeniyle BAE’ye teşekkür etti.

BAE sağlık yetkilileri ve Çin Konsolosluğu ile bir araya geldiği sırada “BAE sağlık bakanlığı temsilcilerine ve Çin Başkonsolosuna ziyaretleri için teşekkür etti.

Bakanlığa bağlı Sağlık Merkezleri ve Klinikler Müsteşar Yardımcısı Dr. Hussein al Rand, Liu’nun iyileşmesi virüs bulaşan diğer insanlarda da iyileşebilecekleri konusundan umut yarattığını söyledi.

Al Rand, “Tanı konulan kişiler, Dünya Sağlık Örgütü’nün standartlarına uygun bir şekilde sağlık hizmeti alıyor ve her birey tam iyileşene kadar kontrol altında tutularak izleniyor” dedi.

Başkonsolos Li Xuhang da “BAE liderliği, hükümeti ve insanları, virüs salgını ile karşılaşan Çin Halk Cumhuriyeti ile gerçek anlamda bir dayanışma gösterdiler” dedi.

BAE’de Liu ile birlikte ailesinden 3 kişiye, Çinli bir adama ve 2 Filipinliye Koronavirüsü teşhisi konuldu.

Koronavirüsü, geçtiğimiz senenin sonunda Çin’de ortaya çıktı ve şimdiye kadar 900’den fazla kişi hayatını kaybetti ve 37 bin 200’den fazla kişiye virüsü teşhisi konuldu.

Arab News