Expo 2020 Dubai ilk resmi perakende mağazasını açtı

Expo 2020 Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE), el bilekliği, deve sütü sabunu ve geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış kıyafetler gibi çeşitli hediyelik eşyalar içeren ve uluslararası etkinliğin markasını taşıyan resmi lisanslı ürünleri satan ilk resmi perakende mağazasını açtı.

Gelecek aylarda mağazayı ziyaret edenler, Dubai’deki mağazada Expo 2020 Dubai karakterleriyle tanışabilecekler. Ayrıca mağazada, 20 Ekim’deki lansmanından bu yana dokuz aydan az bir süre ile dünyanın en güzel etkinliği için daha fazla göz kamaştırıcı bir dizi etkinlik düzenlenmesi bekleniyor.

BİRBİRİNDEN FARKLI ÜRÜNLER SATIŞA SUNULACAK

Expo 2020 Dubai lisanslama ve perakende programının bir parçası olarak mağaza, Expo 2020 Dubai’den lisanslı bir dizi yenilikçi yerel ve uluslararası şirket tarafından üretilen resmi ürünleri sergileyecek.

Expo 2020 Dubai Ticari İşler CEO’su Sanjeev Kosla, “Expo 2020 Dubai’nin lansmanından birkaç ay sonra kapılarını ziyaretçilere açtık. Yerel sanatçılar ve küçük ve orta ölçekli şirketler tarafından üretilen Expo 2020 Dubai markasını taşıyan bir dizi lisanslı ürünle İlk resmi mağazamızı ziyaret edenler, dünyanın en şaşırtıcı etkinliğinden neler bekleyebileceklerini anlayacaklar ” dedi.

Satışa sunulan ürünler arasında sürdürülebilir giysiler, çocuklar için Expo bebekleri, deve sütü kullanılarak yapılan kişisel bakım ürünleri ve Expo 2020 Dubai’nin üç teması; fırsatlar, hareketlilik ve sürdürülebilirlik simgeleyen çeşitli renkteki bilekliklerin yanı sıra altın ve gümüş hatıra paraları gibi koleksiyoncular için ürünler Arap dünyasında gerçekleştirilen en büyük etkinlik için yer alacak.

Expo 2020 Dubai’den lisanslı ürünler aynı zamanda, ENOC Zoom mağazaları, Expo 2020 Dubai ortağı Carrefour ve Splash mağazaları, Dubai Uluslararası Havaalanı ve Dubai World Central’daki Dubai Duty Free siteleri de dahil olmak üzere BAE’nin diğer mağazalarında satışa sunulacak.

25 milyon ziyaretçi çekmesi beklenen Expo 2020 Dubai, 192 ülkeden 200 uluslararası katılımcıyla 173 günden fazla sürecek.

WAM