Suudi Arabistan, lüks arabasıyla drift yapan kadını konuşuyor

Sosyal medya, Suudi Arabistan’ın El Qatif kentinde, kamusal alanda arabasıyla drift yapan bir kadın sürücüyü konuşuyor.

Kadın sürücünün arabasıyla drift yaptığı görüntülerin olduğu video sosyal medyada hızlı bir şekilde yayıldı. Görüntüleri izleyen pek çok kullanıcı ise sürücünün tutuklanmasını istediklerini belirten yorumlar yaptı.

KADIN SÜRÜCÜ SAVCILIĞA SEVK EDİLDİ

Görüntülerin hızla yayılmasından kısa bir süre sonra, yerel polis arama başlattı ve sürücüyü buldu.

Sürücü kadın, yaptığı tehlikeli hareketten dolayı savcılığa sevk edildi ve drift yapmanın Suudi Krallığı’nda yasadışı olduğu göz önüne alındığında ise sürücünün cezalarla karşılaşacağı belirtildi.

PARA VE HAPİS CEZASI ALABİLİR

Bu suçu ilk defa işleyen kişiler 20 bin riyal  (5 bin 333 dolar) para cezasına çarptırılabilir ve bunun haricinde arabalarına 15 gün boyunca el konabilir.

Ancak suçu ikinci ve üçüncü kez işleyen kişiler ise 40 bin riyal (10 bin 666 dolar) para cezası ve hapis cezasına çarptırılabilir.

OLUMLU VE OLUMSUZ TEPKİLER

Suudi Krallığı’nda ilk defa bir kadın sürücünün bu şekilde drift yapması Suudi Arabistanlı Twitter kullanıcıları arasında büyük heyecan yarattı. Bazı kullanıcılar kadın sürücüyü yaptığının ne kadar tehlikeli olduğu konusunda suçlarken, bazı kullanıcılar ise bunun bir hobi olduğu konusunda ısrarcı oldu.

Bu arada bazı kullanıcılar, yetkililerin bu tür araba kullanımları için belirli alanlar yaratmayı düşünmeleri gerektiğini, çünkü Krallık gençleri arasında drift yapmanın popülaritesinin git gide arttığını söyledi.

Patinaj yapan kadının videosuna yorum yapan bazı kullanıcılar ise polis yetkililerine çağrıda bulunarak, böyle bir şeyin asla spor veya hobi olarak kabul edilmemesi ve yakalananların ağır cezalara çarptırılmaları gerektiği yorumunu yaptı.

Step Feed