Morityus’un Riyad Büyükelçisi Shaukat Ali Soudhan ve Riyad Valisi Prens Faysal bin Bender.

Morityus Büyükelçisi, Suudi Arabistan’ın insani yardımlarına övgüde bulundu

Morityus’un Riyad Büyükelçisi Shaukat Ali Soudhan, Riyad Valisi Prens Faysal bin Bender ile iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi konulu görüşme gerçekleştirdi. 

Soudhan ayrıca, Kral Selman İnsani Yardım ve Çalışmalar Merkezi (KSRelief)  Genel Sekreteri Abdullah al Rabia ile insani yardım çalışmalarındaki ortak konuları görüşmek ve Morityus’taki KSRelief programlarını gözden geçirmek için bir araya geldi.

Soudhan, KSRelief’in dünyanın dört bir yanındaki insanlara yardımlarına övgüde bulunurken, Morityus halkının, KSRelief’in kendilerine yaptığı yardımlar nedeniyle teşekkürlerini iletti.

Suudi Arabistan, dünyanın en fazla bağışta bulunan ülkeleri arasında yer alıyor. Kasım 2019’da, Suudi Arabistan, mültecilere yardım amacıyla yaklaşık 18 milyar dolar insani yardım bağışında bulundu.

Morityus Büyükelçisi aynı zamanda Suudi Arabistan Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el Cubeyr ile bir araya gelecek.

Suudi Arabistan ve Morityus ikili ilişkilerini geliştiriyor. Büyükelçi Soudhan, ülkesine doğrudan uçak seferlerinin başlamasından sonra iki yıldır Morityus’a gelen Suudi turist sayısında yüzde 400’e yakın artışın meydana geldiğini belirtti.

Soudhan, Suudi Arabistan’ın 2015 yılından bu yana inanılmaz bir değişim yaşadığını da sözlerine ekledi.

Soudhan, “Suudi Arabistan daha adaletli, özgür ve daha disiplinli. Suudi Arabistan gençleri iş piyasasına katıldıkça, farklı iş alanlarında kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlamaları ile sorumluluk sahibi bir nüfus yetişiyor” ifadelerini kullandı.

Arab News