Romantik Suudi Arabistanlılar için mücevherler neden vazgeçilmez?

İster bir elmas yüzük ya da zarif bir yakut kolye olsun, Sevgililer Günü’nde birçok romantik Suudi Arabistanlı sevdiklerine değerli taşlar sunarak duygularını ifade edecek. Peki Suudiler’in elmas sevgisi nereden geliyor?

“Elmaslar, kadınların en yakın arkadaşıdır” atasözü Suudi Arabistanlı kadınlar için kesinlikle doğru.

Tarih boyunca mücevher hediye etmek takdirin, bağlılığın ve aşkın bir sembolü olarak kabul edilmiştir.

ARTAN ELMAS TASARIMLARI

Son yıllarda çok sayıda Suudi Arabistan markası, dünya genelinde kutlanan sevgililer günü için özel tasarım koleksiyonlar hazırlamaya başladı.

Farsi, Suudi Arabistan’ın en eski mücevher markalarından biri ve 100 yıldan uzun bir süredir mücevher tasarım sanatını devam ettiriyor. Sevgililer Günü’ne özel çıkardığı ‘Biriciğim ve Kalbim” isimli koleksiyonunda birbirinden özel tasarımlara yer veriyor.

Markanın icra başkanı ve koleksiyonun tasarımcısı Nasser Farsi, “Her bir parçayı özel olarak tasarladım çünkü insanların çoğu, Sevgililer Günü’nde aşklarını kutlamak istiyorlar. Tasarım, basit, tek bir tektaş mücevherden ya da kalp şeklindeki yakut ile sevginin sadeliğini, güzel anılarını ve bu aşkın heyecan verici deneyimleri sembolize ediyor. En son tasarımım, sevginin basit, sade ama göz alıcı olması gibi bir ilişkinin olmazsa olmaz öğelerini anımsatıyor” şeklinde konuştu.

Hala ve Leena El-Khereiji’nin kız kardeşlerinin arkasında olduğu Charmaleena markasının koleksiyonları, eşsiz tasarımları ve değerli taşların birbiriyle olan uyumu ile biliniyor.

Sedef kalp şeklindeki kolye ve parlak kırmızı mercan küpelerden oluşan “Kalbim” koleksiyonu, Sevgililer Günü için özel olarak tasarlandı.

Bir diğer Suudi markası olan Qilada, Sevgililer Günü’nü kırmızı akik taşlı geometrik kalp şeklinde küpeleri ve kolyelerinden oluşan koleksiyonları ile kutluyor.

Suudi Arabistanlılar için mücevher hediye etmek “Seni Seviyorum” demenin bir diğer yolu olmaya devam ediyor.

Arab News