Etihad Arena ilk gösterilerini Nisan 2020’de gerçekleştirecek

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Abu Dabi’deki destinasyonların geliştiricisi olan Miral, Abu Dabi’deki türünün ilk kapalı çok amaçlı arenası olan Etihad Arena’nın ilk gösterisini bu yılın Nisan ayı ortasında gerçekleştireceğini açıkladı.

Miral Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Halife el-Mübarek, “Bu yıl Abu Dabi’de en çok beklenen dönüm noktasını kutlamak için önümüzdeki Nisan ayında “Etihad Arena” nın ilk gösterilerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yas Adası’nın bir parçası olarak, tesisleri ve sürükleyici deneyimleri için ayrı bir katkı olarak tasarlanan Etihad Arena, adanın eğlence ve iş dünyasında lider bir dünya hedefi olarak konumlandırılmasında temel bir rol oynayacak ve böylece Abu Dabi’nin ekonomik çeşitlilik vizyonuna ulaşılmasına katkıda bulunacaktır” dedi.

Halka açıldığında Etihad Arena’nın, yıl boyunca mega turnuvalar, iş etkinlikleri, konferanslar, sergiler, kültürel etkinlikler, konserler ve özel etkinliklere ev sahipliği yapacağı için yaklaşık 18 bin kişiyi ağırlama kapasitesiyle doğrudan eğlence şovları için ve Abu Dabi turizm sektörünün ilerleyişinde bölgesel bir dönüm noktası olması bekleniyor.

WAM