Etihad Cargo ve Dnata yük hizmetlerindeki ortaklığını genişletiyor

Etihad Havacılık Grubu’nun kargo ve lojistik kolu olan Etihad Cargo, küresel kargo elleçleme hizmetleri alanında dünyanın en büyük hava servis sağlayıcılarından Dnata ile ortaklığının genişletildiğini duyurdu.

Yeni anlaşma kapsamında Birleşik Arap Emirliği (BAE) merkezli iki şirket arasındaki ortaklık süresi 2023’e kadar uzatılacak ve bu süre zarfında “Dnata”, “Etihad Cargo” ağındaki 15 ana istasyon aracılığıyla yılda 180 bin ton ağırlığında depolama hizmetleri ve hava kargo taşımacılığı ile “Etihad Cargo” ya hizmet sunmaya devam edecek.

İlk kez, Etihad Cargo ve Dnata arasındaki ortaklık, Kuzey Amerika ülkeleri, Güney Asya ve Pasifik’i kapsayacak şekilde genişleyecek, Dnata 5 Şubat 2020’de Kanada’daki Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’nda depolama operasyonlarına başladı, ardından Singapur’un Changi Havaalanı’nda 1 Mayıs 2020’de çalışmaları başlatacak.

Kuzey Amerika ülkeleri, Güney Asya ve Pasifik’i kapsayan yeni anlaşma, Dubai Uluslararası Havaalanı ve Dubai Dünya Merkez Havaalanı’ndaki Etihad Cargo ve Dnata ile Avustralya’daki Sidney, Melbourne ve Brisbane havaalanları arasındaki mevcut ortak kargo ve kargo elleçleme operasyonları ağını da güçlendirecek. Pakistan’da Karaçi, Lahor ve İslamabad, Avrupa’da Zürih, Cenevre, Manchester, Milano ve Amsterdam ülkelerini de kapsayacak.

Etihad Cargo’da Operasyon ve Teslimat Müdürü Andrei Bleach, “Dnata ile ortaklığımızın genişlemesi, bizi bir araya getiren ve son on yılda hızlı bir büyüme sağlamayı başaran yakın iş birliğini arttırıyor. Güçlü ve köklü bir küresel varlığa sahip iki Emirlik şirketi arasında önemli bir başarı” dedi.

Dnata Uluslararası Havaalanı Operasyonları Bölüm Başkan Yardımcısı Stuart Angus, “Etihad Cargo ile başarılı ve köklü ortaklığımızı genişletmekten memnuniyet duyuyoruz ve prestijli havayoluna en üst düzeyde hizmet sunmak için tesislerimizi, ekipmanlarımızı ve personelimizi geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

WAM