Dubai Veliaht Prensi: Geleceğimizi kendi ellerimizle yapacağız

Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid Al Mektum, 22-29 Şubat tarihleri arasında yapılacak BAE İnovasyon Ayı için, “BAE sürekli yarışında mükemmellik ve liderlikle yenilik yolunu tutuyor” dedi.

 “GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRMEYE HIZLA DEVAM EDİYORUZ”

Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid Al Mektum, “Geleceğimizi kendi ellerimizle yaratma yolunda hızlanarak ilerliyoruz. Dünyada gerçekleşen dönüşümler, yaratıcı ve yenilikçi şehirlerin ön saflarında yer almamızı, tüm zorlukların öngörülmesini ve gelişim yolumuzun sürdürülebilirliğini sağlayacak fırsatlara dönüştürülmesini zorunlu kılıyor.

Günümüzde yaratıcılık ve yenilik, insanların geleceğin zorluklarıyla ve artan gereksinimlerle yüzleşmesini sağlamak için gerekli becerilerdir. Rekabet, farklı yeteneklere sahip şehirler arasında kaçınılmaz olarak yoğunlaşacak ve yaratıcı düşüncenin rol oynamaya uygunluğunun derecesi ince ayrıntılara göre belirlenecektir” dedi.

İNOVASYON AYI’NDA YENİLİKÇİ FİKİRLER TARTIŞILACAK

Bu, bölgedeki 22-29 Şubat tarihleri arasında Muhammed bin Raşid Hükümet İnovasyon Merkezi ve bir dizi federal ve yerel hükümet ajansı ve Dubai İdare Genel Sekreterliği tarafından organize edilen Dubai Emirlik İnovasyon Ayı’nın faaliyetleri ile aynı zamanda geldi. Küresel gelişmelere ayak uyduran ve Dubai’de yaşamı kolaylaştıran hükümet hizmetleri alanında en son hükümet yeniliklerinin sergileneceği İnovasyon Ayı etkinliklerinde, yenilik alanlarında 20 konuşmacının katılımıyla stratejik sektörlerin geleceğini tartışan 19 oturum içeren yenilik diyalogları düzenlemenin yanı sıra, hizmetler, altyapı, enerji, güvenlik ve girişimcilik ile ilgili bazı sektörler kabul edilecek.

Dubai’deki İnovasyon Haftası, inisiyatifin toplumdaki inovasyon kültürünü geliştirme, insan yaşamında ve geleceğinde olumlu bir değişiklik yapabilen bir nesil yenilikçiyi hazırlamada girişimin ana hedefini bütünüyle destekleyen içerik, deneyim ve yaratıcı fikirler açısından yenilikçi bir etkinlik paketine tanık olacak. Ayrıca, Emirliğin gelişme sürecinde hızı arttırabilecek unsurları bulmak ve inovasyonu toplumsal bir kültüre dönüştürmek ve onu tüm hayati sektörlere hizmet etmek ve geliştirmek için uyarlamak vizyonunu destekleyecek.

BİR DİZİ ETKİNLİK OLACAK

Etkinlikler, Dubai’nin liderlik hedeflerini ve küresel rekabet gücü göstergelerini ön planda tutmayı amaçladığı bu alanda yapılan en önemli çabalar hakkında bilgi vermek ve devlet kurumlarının her birinin temsil ettiği yenilikçi vakıflara göre ekonomisinin sürdürülebilirliğini arttırmak için tüm toplum gruplarını hedefliyor; Yollar ve Ulaşım Otoritesi, Elektrik ve Su Kurumu Dubai, Dubai Polisi Genel Komutanlığı, Dubai Sağlık Otoritesi, Dubai Belediyesi, Savcılık, İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü, Akıllı Dubai Departmanı, Dubai Gümrükleri, Dubai Gelecek Vakfı, Muhammed Bin Raşid Uzay Merkezi, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü – Dubai.

Dubai Emirliği’ndeki Emirlik İnovasyon Ayı etkinliklerini ziyaret edenler, en son yenilikleri ve kreasyonları görme fırsatına sahip olacaklar ve 5 gün boyunca katılan yaratıcılar ve yenilikçilerle doğrudan ve yaratıcı bir şekilde etkileşim kurma fırsatına sahip olacaklar ve ziyaretçiler, birçok atölye ve seminere katılabilecekler. Ayrıca, hükümet ve özel sektör tarafından yedi günlük bir süre boyunca farklı toplum grupları için düzenlenen bir dizi etkinliğe tanık olacak.

WAM