Huawei’nin, katlanabilir telefonunun fiyatının 2 bin 710 dolar olması bekleniyor

Huawei, geçen yılki Mate X’e biraz benzeyen esnek akıllı telefon olan Mate XS’in üretiminin tamamladığını açıkladı.

Yeni cihaz tamamen Mate X’e benziyor, ancak Huawei; XS modelinin daha dayanıklı bir ekrana ve yeniden tasarlanmış kasaya sahip olduğunu söylüyor. Mate XS’te daha hızlı işlemci olan Kirin 990 yer alıyor.

Cihaz, toplamda 8 inç büyüklüğe sahip. Telefonu katladığımızda ön yüzde 6.6 inçlik bir ekran kalıyorken arka yüzde 6.38 inçlik bir ekran yer alıyor.

Huawei’nin ABD’deki mevcut durumu nedeniyle yeni Mate XS modeli herhangi bir Google Apps veya hizmetinden yararlanamıyor.

Yeni telefon Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Mart ayı sonlarında piyasaya sürülecek (ön siparişler 15 Mart’ta başlıyor). Yerel fiyatlara dair herhangi bi ipucu ise henüz mevcut değil, telefon fiyatının küresel olarak 2 bin 710 ABD Doları olması bekleniyor.

Cihazın ekranı esnek OLED’den yapılmıştır. Üstünde darbelere karşı yastık görevi gören yumuşak bir polimer tabakası bulunuyor, bu da bu modelin önceki versiyondan daha dayanıklı olacağı anlamına geliyor.

Huawei Mate XS, özçekimler için de kullanılabilen (tabii ki telefon telefon modunda tutulduğunda) dört kameralı bir diziye (40 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel telefoto, 16 megapiksel ultrawide ve 3D derinlik algılama kamerası) sahiptir.

Yazılım açısından, Mate XS aynı anda üç uygulama çalıştırabilir özelliğe sahip. Açılan üç uygulama biri solda, biri sağda ve ekranın üçte birinde yer alan kayan pencere olarak görülebilecek.

Mate XS’te birkaç yeni iyileştirme yapıldı; yeni bir 5G modemi içeriyor ve cihazın katlanması için soğutma sistemi geliştirildi. Telefonun pili ise aynı özelliklere sahip (4.500mAh)

Esquire Mıddle East