BAE, Madagaskar’daki 32 bin aileye acil gıda yardımı sağladı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’ın direktifleri doğrultusunda,  Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın desteği ve Halife Bin Zayed Al Nahyan İnsani Yardım Vakfı Başkanı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan’ın denetiminde, vakıftan bir heyet Madagaskar Cumhuriyeti’nde 32 bin aileden yaklaşık 160 bin kişiye acil insani yardım sağlamaya başladı.

Yapılan yardım, bilge liderliğin rehberliği ile Halife bin Zayed Al Nahyan Vakfı’nın uluslararası sahnede insani yardım çalışmaları için yürüttüğü BAE insani çabaları çerçevesinde gerçekleşti.

Halife İnsani Yardım Vakfı’ndaki resmi bir kaynak, geçtiğimiz günlerde vakfın bir heyetinin Madagaskar’ın Başkenti “Antananarivo”ya gittiğini söyledi. Bu, Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’ın direktiflerinin uygulanması için ilk adım oldu. Heyet, yerel yönetimle işbirliği için gıda desteğini dağıtmak için yerel pazardan gıda malzemeleri temin etti.

Ardından, Halife İnsani Yardım Vakfı, Madagaskar’daki Afetler ve Riskler Genel Müdürlüğü Ulusal Ofisi Müdürü General Eilak Olivi Andriansaka ile bir araya geldi. Toplantıda yardımların dağıtımına yönelik bir harita çizildi.

WAM