Tunus Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan İçişleri Bakanı’nı kabul etti

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı ve Arap İçişleri Bakanları Konseyi Onursal Başkanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz’i Kartaca Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.

Prens Abdulaziz bin Suud görüşmenin başında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın hükümete ve Tunus halkına kalkınma ve refahlarının devam etmesi yönünde temennilerini dile getirerek Cumhurbaşkanı Kays Said’e selamlarını ve saygılarını iletti.

Görüşme sırasında iki kardeş ülke arasındaki ikili ilişkiler gözden geçirildi ve buna ek olarak Arap ve uluslararası sahalarda yaşanan son gelişmeler incelendi.

Tunus Cumhurbaşkanı, Arap İçişleri Bakanları Konseyi’nin Arap ülkelerinin ve halklarının güvenliğini koruma hususundaki büyük rolüne övgülerde bulunarak Prens Abdulaziz bin Suud ve bakanlardan tarafından konseye gösterilen destek ve takibi takdir ettiğini dile getirdi.

Diğer taraftan Suudi Arabistan İçişleri Bakanı, Tunus Başbakanı İlyas el-Fahfah ile görüştü. Görüşme sırasında iki kardeş ülke arasındaki ikili ilişkiler gözden geçirilerek ortak öneme sahip bazı konular ele alındı.

Şarkul Avsat