Suudi Arabistan Prensi Halid bin Selman Pakistan’da

Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, Suudi Arabistan hükümetinden Pakistan yetkililerine bir mesaj iletti.

Pakistan Başbakanı İmran Han, ülkenin başkenti İslamabad’a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Prens Halid bin Selman’ı kabul etti. Prens Halid, İmran Han’a Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın selamlarını iletti.

Görüşme sırasında Suudi Arabistan ve Pakistan’ı birbirine bağlayan tarih ve kardeşlik bağları, bölgesel ve uluslararası gelişmeler, ortak öneme sahip sorunlar, iki kardeş ülke arasında bölgede güvenliği ve istikrarı sağlamak için özellikle savunma ve güvenlik alanlarında yapılan işbirliklerin güçlendirilip geliştirilmesi masaya yatırıldı.

Halid bin Selman, ziyareti kapsamında Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kamar Cavid Bajwa ile de görüştü. Görüşme sırasında bölgede güvenlik ve istikrarı sağlama yollarının bulunmasına yönelik gösterilen çabalara ek olarak, iki ülke arasında askeri alanda yapılan işbirliklerinin güçlendirilmesinin önemi ve bunun her düzeyde desteklenmesi ve geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Prens Halid bin Selman Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bu ziyaret, iki kardeş ülke ve halk arasındaki derin kardeşlik bağlarının bir uzantısı olarak gelen ve yapılan stratejik işbirliklerinin ve İslam alemi ile bölge üzerindeki öncü rollerinin güçlendirilmesine yönelik atılan bir adımdır” ifadelerini kullandı.

Şarkul Avsat