Koronavirus en çok düğünleri etkiledi

Seyahat kısıtlamalarından kendi kendini karantinaya almayı düşünen iş gücüne kadar koronavirüsün etkileri inkar edilemeyecek kadar yayıldı. Fakat bu durumdan şaşırtıcı olarak etkilenecek olan şeylerden biri de düğünler.

Birleşik Krallık’ta İşçi Partisi Milletvekili Chris Brynt, salgının ardından etkiyi hissetmeye başlayan yerel sektörlerle birlikte gelinlik sektöründe de etkilerin kapıda olduğunu söyledi.

GELİNLİKLER ÇİN’DE ÜRETİLİYORDU

Brynt, “Bu ülkedeki düğün kıyafetlerinin çoğu burada tasarlanıyor, fakat Çin’de üretiliyor ve benim bölgemdekiler de dahil olmak üzere İngiltere’deki düğün kıyafeti şirketleri Çin’deki fabrikalar kapandığı için gerçekten zor durumda ve bu durum ciddi sıkıntıya yol açıyor” dedi.

Düğün kıyafeti üreten fabrikalar kapandığında talebi karşılayacak fazla ürün yoktu ve bu da ertelemelere ve stoklarda eksikliğe yol açtı.

Brynt, “Bir dönem kilise görevlisi olarak pek çok kadının düğününde bulunduğum için, evlenen pek çok kadının son derce hassas olduğunun farkındayım ve ailelerin yanı sıra pek çok işletme için büyük bir mali kayıp riski bulunuyor” diye sözlerine devam etti.

Fakat tedarik zinciri düğün elbiselerini, düğün organizatörlerini ve fabrikalar kapalı kalacağından nedime ve sağdıç kıyafetlerini de etkileyecek.

DÜĞÜNÜ OLANLAR ŞİMDİDEN SİPARİŞ VERSİN

Gelin ve nedime kıyafetleri için üç ile dokuz aylık bir üretim süresi gerekir ve şu an kapalı olan fabrikalar bu ilkbahar-yaz dönemindeki düğünleri etkileyecek gibi görünüyor.

Öyleyse düğünün etkileneceğini düşünüyorsanız, ne yapabilirsiniz? -Plan yapın -Ve sonra sipariş vereceğinize şimdiden sipariş verin.

İngiliz Düğün Tedarikçileri Derneği, zaten birçok markanın teslimat tarihi belirlerken hesaba kattığı gibi, üretim ve nakliye için ekstra zaman verilmesini öneriyor. İngiliz Düğün Tedarikçileri Derneği, web sitesinde “Herhangi bir hayal kırıklığını önlemek için pek çok marka standart teslimat tarihini gelecek siparişler için tekrar gözden geçirmekte ya da geçici olarak acil siparişleri askıya almaktadır” diye belirtti.

Düğün planlama danışmanı Flutter Social’ın kurucusu ve CEO’su Kaleigh Gallagher Fox Business’e “Düğün planlayıcılarımız çiftlere düğün parti elbise ve takımlarını artan gecikmeler yüzünden daha erken sipariş vermelerini tavsiye ediyor” açıklamasını yaptı.

Bununla birlikte, kıyafetlerinizi zaten sipariş ettiyseniz ve teslimat süreleriyle ilgili endişeleriniz varsa, güncellemeler için sipariş ettiğiniz şirket veya marka ile iletişime geçin – bu şekilde B planını düşünmeye başlayabilirsiniz (çünkü hiçbir zaman tam anlamıyla hazır olamazsınız!) ve gelmesi durumunda alternatif düzenlemeler yapın.

Cosmopolitan Middle East