EMPOWER, altı soğutma tesisi ile bölge soğutma ağını genişletiyor

Dünyadaki en büyük bölgesel soğutma hizmetleri sağlayıcısı olan Emirates Central Cooling Systems Corporation (EMPOWER), ilgili bölgelerdeki altı istasyonundan 260 bin ton toplam soğutma kapasitesi ile Dubai’deki Cumeyrah, Village, Circle ve Cumeyrah, Village, Triangle bölgeleri arasındaki bölge soğutma ağının genişlediğini duyurdu.

Yeni genişleme, enerji verimliliğini artıracak ve bölge sakinlerinin bölge soğutmasında EMPOWER ağ hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak.

Genişleme, Kurumun stratejisi ve Dubai’deki alanları soğutmak ve hizmetin sürekliliğini sağlamak için altyapıyı geliştirmeye yönelik iddialı planları çerçevesinde geliyor. Bu iki bölgedeki iki soğutma istasyonunu birbirine bağlamayı gerektirmekte ve bu da dağıtım operasyonlarının nüfuzunu artırıyor.

Çalışma ekipleri, bu açılımları belirtilen zaman çizelgesinde gerçekleştirmeye devam ediyor ve iki bölge arasındaki 350 metrelik yeni bir hattın ağını, el-Hail Caddesi’nin altında 14 metre derinlikte kazılmış bir tünelden genişleterek caddeye herhangi bir zarar vermemeyi garanti eden benzersiz bir teknoloji kullanmaları bekleniyor.

Empower CEO’su Ahmed Bin Şafar, “Dubai’de kapsadığımız alanlardaki artış ve emirlikte dağıtılan tüketici soğutma istasyonu sayısındaki artış doğrultusunda boru hattı ağını genişletmeye devam ediyoruz” dedi.

WAM