İrlanda, Expo 2020’deki stand tasarımını tanıttı

İrlanda, 20 Ekim 2020’den 10 Nisan 2021’e kadar Dubai’de düzenlenecek büyük etkinlik Expo 2020’ye katılan standının tasarımını milyonlarca potansiyel ziyaretçiye “İrlanda, İlham Adası” sloganı altında açıkladı.

Stand, İrlanda’da sürekli ve çeşitli ilham durumlarını sergileyen, ünlü olduğu doğal manzarayı, mirasını, kültürünü ve insanlarını tanıtan bir merkez olacak.

İrlanda’nın Expo 2020’ye katılan standı, sürekli etkileşimli sunumlara ve altı aylık bir süre için kapsamlı kültürel, eğitim, spor ve ticari etkinlik programına ev sahipliği yaparak ulusal bir karaktere sahip olacak.

İrlanda’nın stand tasarımı, İrlanda’nın batı ve doğu mühendisliğini birleştiren ünlü “Newgrange” anıtındaki Lightroom’dan ilham alındı.

Expo 2020’deki İrlanda standı, “İrlanda bilimi ve İrlandalı öncü kişilikler” başlıklı ve “İrlanda’dan ilham alma” başlığı altında sürekli sergileri, sanat gösterileri, seminerler, etkinlikler ve günlük otobüs programları sayesinde konuklar için ilham verici bir yer olacak şekilde tasarlandı.

Her tema, Expo 2020’nin açılışından önce ilan edilen standın tam programı ile devam eden bir dizi sunum, görüşme, çalıştay ve etkinlik ile birlikte önemli bir etkinlik içerecek.

İrlanda’nın Birleşik Arap Emirliği (BAE) büyükelçisi olan Expo 2020’deki İrlanda Sorumlusu Aidan Cronin, “İrlanda standı, Expo 2020 sahasındaki Yubi Park’ın yakınında bulunuyor ve İrlanda hükümeti Expo 2020’ye katılımını sağlamak için Dublin’deki Ticaret ve Dışişleri Bakanlığı’nı atadı. Kültürel yönlerini daha fazla göstermek ve Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu bölgesi ve Arap dünyasında İrlanda kültür kurumlarını daha geniş bir şekilde tanıtmak için küresel etkinliğe katıldık” dedi.

Aidan Cronin

Sözlerinin devamında, “İrlanda kültürünü halka sunan ilham verici ve keyifli bir kültürel program geliştiriyoruz. Expo 2020, İrlanda’nın Birleşik Arap Emirlikleri ve bölgedeki kültürel imajını bir bütün olarak sunmamız için eşsiz bir fırsat sunuyor.Etkinliğe katılımımızla bu sonuca ulaşmaya kararlıyız. Dubai World ile yerel İrlanda toplumu ve diğer yerel kültürel ortaklarla ortaklıklar kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

WAM