BAE’de MEED ödüllerinin kazananları belli oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) Middle East Economic Digest (MEED) ve Maşrik Bank’ın işbirliği içinde onuncusunu düzenlediği Tasarım, İnşaat ve Mühendislik Kalite kategorisinde 31 kişi ödüle layık görüldü. Ayrıca ödüllü projeler listesi için BAE’den 8 aday gösterildi.

Nihai listeye dahil edilen 88 proje ikinci bir tahkim aşamasına geçecek ve kazananlar ve ödüller 10 Haziran 2020’de Address Marina Hotel Dubai’de yapılacak bir törenle duyurulacak.

88 PROJEYE ÖDÜL

Bu ödüller sayesinde MEED, şirketin veri tabanına göre Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinde proje sektörünün 3,1 trilyon dolar tutarındaki en iyi başarılarını tanımayı ve kabul etmeyi amaçlıyor.

Ulaştırma alanında yılın projesi, sağlık alanında, dijital altyapı alanında ve BAE’deki mevcut projeler dahil olmak üzere 19 farklı kategoride bölgenin dört bir yanından 88 proje onurlandırıldı.

Körfez İşbirliği Konseyi bölgesi, stratejik olarak önemli pazarlardan biri olarak kabul ediliyor, çünkü bölgede planlanan veya üzerinde çalışılan yaklaşık 6 bin 772 aktif proje içeriyor. Ayrıca büyümeyi sağlamak, yeni iş fırsatları sağlamak, ekonomik çeşitliliği artırmak ve üretkenliği artırmak ve sürdürülebilirlik konularına daha fazla odaklanmak için en teşvik edici pazarlardan biri olarak biliniyor.

MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT ALANINDA BÜYÜK BAŞARI

Listede BAE projeleri sektöründe, en önemlisi el-Şafar Genel Müteahhitlik ve ADNOC Gaz İşleme ve Emirates Steel olmak üzere bölgedeki yüksek kaliteli projelere yüzlerce önemli katkıdan seçilen aktörler yer aldı. Aynı zamanda, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’daki bazı şirketler, GCC bölgesindeki en iyi projelerin bazılarını tamamlama konusundaki seçkin çabalarından dolayı projeler arasında yer aldı.

MEED Genel Yayın Yönetmeni Richard Thompson, “Bölgedeki proje sahipleri, yükleniciler ve danışmanlar bu mevcut ekonomik zorluklar ışığında çok sayıda başarılı proje sundu. Son listeye dahil olan şirketler, yenilik ve hırslı çabalar açısından büyük bir farklılık gösterdi ve mühendislik ve inşaat çalışmalarında önemli bir noktaya ulaştılar” dedi.

Maşrik Bank İcra Direktörü ve Sözleşme Finansmanı Başkanı Muhammed eş-Şuli, bu yılki nihai ödül listesinde aday gösterilen çok sayıda şirketin, Körfez İşbirliği Konseyi bölgesindeki proje pazarının mükemmelliğinin, çeşitliliğinin ve teknik başarılarının kanıtı olduğunu söyledi.

WAM