BAE’li kadınlar akıllı bir seyahat sistemi geliştirdi

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Halife Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Fakültesi’nden BAE’li 3 kadın öğrenci, seyahat acentesinde rezervasyon için gereken sürenin yaklaşık yüzde 60’ını azaltan, türünün ilk uygulaması olan ve bayiler için seyahat prosedürlerini kolaylaştıracak akıllı bir sistem geliştirdi.

Etihad Airways, kız öğrenciler Şamsa Al Yarubi, Amine Al Matruşi ve Aşvak Al Kaabi’nin üniversiteler arasında başlatılan “Fikir” yarışmasına yaratıcı katılımlarından dolayı ekibin üzerinde çalışacakları bir eğitim süresi sağlayacağını açıkladı.

Amine Al-Matruşi, Al-Roeya’ya yaptığı açıklamada, akıllı sistemin yolculuk sürelerini koordine ettiği ve bütçe ve detaylarla ilgili tüm bilgileri organize ve kolay kontrol edilen bir şekilde görüntülediği için uygulamanın özellikle büyük seyahat grupları için esnek çözümler sunduğunu söyledi.

Ayrıca uygulamanın, günün 24 saati Fatima adını veren akıllı bir müşteri hizmetleri çalışanıyla anında sohbet etme özelliğine sahip olduğunu ve kullanıcının seyahat ekipmanlarını hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamasına yardımcı olmak için sayısız soruya cevap verebileceğini sözlerine ekledi.

Sözlerinin devamında, projenin uygulama için yaklaşık 3 ay süren sürekli bir çalışma ile devam ettiğini ve özellikle Arap ailelerinin bir grup olarak seyahat etmeyi tercih ettikleri ve hedeflere göre randevu ve gezileri organize etmenin büyük bir zaman ve çaba gerektirdiğini vurgulayarak, aileyle bir tatile hazırlanmak için geçen uzun süreden sonra bu fikri ortaya koyduklarını söyledi.

Matruşi, onaylanan ana fikrin sahibinin arkadaşları Aşvak’a ait olduğunu belirtti, fikir üzerinde bir grup projesi olarak çalışmaya karar verdiklerini, sorunsuz bir seyahat için ilk yenilikçi BAE uygulaması olarak projelerini Etihad Airways Grubu, SAB, Cognizant ve IBM’i temsil eden başkan ve yöneticilerden oluşan jüriye sunduklarını belirtti.

Al Roeya