Şarika 7. ICRIS 2020 Fuarı büyük bir başarı kaydetti

Şarika Ticaret ve Sanayi Odası, Gayrimenkul Kayıt Departmanı ve Emlak Sektörü Çalışma Grubu tarafından Şarika Fuar Merkezi’nde düzenlenen 7. ICRIS 2020 Fuarı binlerce ziyaretçi çekerek büyük bir başarı yakaladı.

Fuar, çalışmalarının sonunda çok sayıda ticari anlaşmanın imzalanmasına tanıklık etti ve bu da etkinliğe katılan yerli ve yabancı şirketlerin sunduğu BAE ve dünyadan 40 şirkete kadar olan yatırım seçeneklerinin ve finansman olanaklarının çeşitliliğini ortaya çıkardı.

Fuar’ın organizasyonu, özellikle esnek mevzuatı ve yatırımcılara sağlanan teşvik paketi ve tesisleri ışığında Şarika Emirliği’nin çekici ve farklı bir yatırım hedefi ve bölgedeki önemli bir ticaret merkezi olarak konumunu yansıttı.

Fuar, Şarika Emirliği’nin gelecek vaat eden gayrimenkul ve yatırım fırsatlarından övgü alan işadamlarını, yatırımcıları ve gayrimenkul geliştiricilerini çekmeyi, gayrimenkul sektörüne birçok kentsel rönesansı ve birçok yatırım fırsatını vurgulayarak etkinliğini artırmayı başardı.

Emlak Kayıt Departmanı Genel Müdürü Abdulaziz Ahmed eş-Şamsi, etkinliğin tüm seviyelerde başarılı olduğunu ve bölümün emirlikteki ideal yatırımı teşvik etme ve iş sektörüne ayırdığı ve sağladığı avantajları ve teşvikleri getirme stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir Şarika Şehri’nin İcra Direktörü Yusuf Ahmed el-Mutavva, “ICRIS” in özellikle BAE ve Şarika’daki önde gelen gayrimenkul projelerini görmek ve yatırımcılara satın alma ve yatırım kararları vermelerine yardımcı olmak isteyen yatırımcılar için bir istasyon haline geldiğini ve gayrimenkul sektörü ile ilgili diğer sektörlerin birbirleriyle iletişim kurmaları, ortaklıklara girmeleri, anlaşmalar yapmaları ve deneyimlerini paylaşmaları açısından fırsat olduğunu ifade etti.

Şarika Portföy Şirketinde Varlık Yönetimi Sektörü Genel Müdürü Muhammed bin İsa, “ICRIS 2020” nin Şarika Emirliği’ndeki gayrimenkul sektörünün gücünü ve büyük desteği vurgulayan bir dizi özel projede sunduğu konut, ticari ve endüstriyel mülklerden gelen geniş seçenekleri yansıttığını vurguladı.

Şarika İslam Bankası’nın emlak kolu olan Asas Emlak Şirketi Genel Müdürü Mühendis Ahmed el-Amiri, “Gayrimenkul sektöründeki yatırımcılara sunduğu birçok fırsat sayesinde ICRIS fuarı, aralarında iletişim sağlamak, ülke içinde ve dışında en önemli gayrimenkul projelerini sergilemek için büyük fırsat” dedi.

WAM