Bitkilerin gizemi ortaya çıktı: Bahçıvanın Botaniği

The Gardener’s Botanical (Bahçıvanın Botaniği) kitabında 5 binden fazla bitkinin isminin anlamlarının yanı sıra 350’den fazla renkli illüstrasyon yer alıyor. Bu güzel illüstrasyon ansiklopedisi ile Latin botaniğinin sırlarını ortaya çıkarın.

Bilimsel bitki isimleri, bitkilerden anlayan insanlar için paha biçilemez. Princeton Üniversitesi Yayınları’nın internet sayfasında yer alan bir yorumda Yunanca ve daha yaygın olarak Latince kökenli sözcüklerden oluşan, sadece bahçıvanların ve botanikçilerin iletişim kurmasını sağlamanın yanı sıra, aynı zamanda çok sayıda gizemli bilgi de sunduğu belirtildi.

The Gardener’s Botanical, bu gizemlerin ortaya çıkmasında anahtar rolüne sahip. Alfabetik olarak sıralanmış olan bu rehber kitabı çok sayıda önemli bilgiye yer veriyor. Kitap, her kelimenin nasıl telaffuz edileceği, anlamını, örnek bitkiler, nereye uygun olduğu ve etimolojisine yer vererek bir rehber niteliğinde. Bitkiler hakkındaki bu aydınlatıcı rehber, önemli bitki türleri hakkında detaylı bilgiler, bilgi kutuları, Latince isimlerin tarihi ve önemi üzerine makaleler, botanik ilüstrasyonlar ve 2 binden fazla bitkinin, Latincedeki isimleriyle bağlantıları da yer alıyor.

Arab News