Christian Dior parfüm fabrikası el dezenfektanı üretmeye başladı

Fransa’nın Saint-Jean de Braye’sindeki Christian Dior pafüm fabrikasında, bir zamanlar dünyanın en seçkin kokularına ayrılan variller şimdi “jel hidro-alkolik sıvısı” (el dezenfektanı) ile dolup taşıyor.

Dünyanın en büyük lüks markalarından bazılarının sahibi olan LVMH Holding (Louis Vuitton Moët Hennessy) parfüm üretim tesislerinin üçünde çok ihtiyaç duyulan el dezenfektanı üretmeye başlayacağını açıkladı.

LVMH, HİDRO ALKOLİK JELİ FRANSIZ SAĞLIK OTORİTELERİNE ÜCRETSİZ VERECEK 

İşçilerin Christian Dior, Givenchy ve Guerlain parfümlerinin üretimini denetlediği yerlerde, hidro alkolik jel artık Dior logosuyla zarif bir şekilde doldurulmuş kaplarına aktarılıyor. LVMH, üretiminin ilk haftasında 12 ton hidro alkollü jel üretmeyi ve bu haftadan itibaren Fransız sağlık otoritelerine ücretsiz olarak teslim etmeyi planlıyor.

LVMH Başkanı ve Genel Müdürü Bernard Arnault’un emriyle, lüks markalardan oluşan şirketler grubu; birçok eczanenin müşterilerini küçük bir şişeyle sınırladığı Fransa’daki el dezenfektanı sıkıntısına yanıt vermeyi amaçlıyor.

LVMH Genel Sekreteri Marc-Antoine Jamet, ‘’Kozmetik fabrikaları ilaç fabrikalarına çok benzer. Bazen aynı [içeriklere] sahiptirler; bu yüzden üretim hatlarımızı bu jel üretimine yönlendirdik. Bize Paris hastanelerinde ve başka yerlerde el dezenfektanları açısından kıtlık riski olabileceği söylendi’’ diyor.

İlgili makamlarla kapsamlı görüşmelerden sonra LVMH, uzman halk laboratuvarları ve eczacılarla birlikte çalışarak, “Ürünlerin halk sağlığı ve güvenliği için anti-bakteriyel ve anti-bakteriyel olmasını sağlamak’’ için uygun bir formül geliştirdi.

Fabrikada üretimler 15 Mart Pazar günü başladı.

Marc-Antoine Jamet, ‘’Başkanımız ve genel müdürümüz Bay Arnaud, bu ücretsiz hizmetin Paris hastaneleri için gereken zaman ve miktarda yapılacağını söyledi. Bay Arnaud, özellikle salgınla mücadele etmek için LVMH’nin dayanışmasını göstermekten büyük keyif alıyor’’ diyerek sözlerine devam ediyor.

Christian Dior Pafümleri endüstriyel direktörü Nicholas Ambolet ise ‘’Ekipler bu hafta sonu [yeni] işletim, üretim ve koşullandırma modlarına uyum sağlamak için çok çalıştı. Tüm ekip tüm zorluklara rağmen çalışmaktan gurur duyuyor’’ diye konuşuyor.

The National