BAE’de 2 dev şirketten ailelere ücretsiz internet desteği

Abu Dabi TV’de Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre; Eğitim Bakanlığı ile Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu arasındaki koordinasyonla, Du (Emirates Entegre Telekomünikasyon Şirketi)ve Etisalat (BAE Telekomünikasyon Şirketi), evde internet hizmeti olmayan ailelerin uzaktan eğitim programına erişimlerini sağlamak için ücretsiz mobil veri sağlanacak.

Bu arada yetkililer, Şarika ve Dubai’deki özel okul öğrencilerinin ebeveynlerine gönderilen link bağlantısının gerçek olduğunu doğruladı. Bağlantı, kullanıcıları internet bağlantısı hakkında bir ankete götürüyor.

UZAKTAN EĞİTİME DESTEK

Daha önce koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan öğrenmeye yardımcı olmak için yerel telekom sağlayıcılarından ücretsiz veri almak isteyen ebeveynlerden tüm bilgilerini göndermelerini isteyen bir bağlantı kafaları karıştırmış, Etisalat da Twitter gönderilerinde beliren bağlantıyla ilişkisini reddetmiş ve kullanıcılardan bundan kaçınmasını söylemişti. Ancak Şarika Özel Eğitim İdaresi bağlantının gerçek olduğunu açıkladı.

Şarika Özel Eğitim İdaresi yaptığı açıklamada, bağlantının internete erişimi olmayan veya uzaktan eğitim uygulamalarına girişte sorun yaşayan öğrencilerin sayısını belirlemek için öğrenci verilerini toplamak amacıyla yapılan bir anket olduğunu söyledi.

Açıklamada, ‘’Gelecek dönem için sorunsuz bir eğitim ortamı sağlamaya odaklandık. 60 platforma doğrudan bağlantılar ve okulları uzaktan öğrenmeyle desteklemek için eğitim uygulamaları da dahil olmak üzere dijital referanslar sağladık’’ ifadeleri yer aldı.

Öte yandan Dubai’deki Bilgi ve İnsani Gelişme Kurumu, öğrenciler için internet bağlantısı hakkında bir anket gönderdiklerini de doğruladı.

Uzaktan eğitim, BAE okulları ve üniversiteleri tarafından 8 Mart’tan 4 Nisan’a kadar koronavirüsün yayılmasını önlemek için başlatılmıştı.

Gulf News