Karantina döneminden izleyebileceğiniz 10 korku filmi

Eğer korku filmi hayranıysanız, bu karantina döneminde kültleşmiş korku filmleriyle eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Sizler için  en iyi korku filmlerini derledik:

1. Şeytan (The Exorcist)   

Washington banliyösünde çekilen Şeytan filmi, şimdiye kadar çekilen en iyi korku filmi. Washington, Georgetown’da annesi ile birlikte yaşayan genç bir kız olan Regan, gün geçtikçe garip ve tehlikeli semptomlar sergilemeye başlıyor. Doktor doktor gezen annesi en sonunda, şeytan çıkarmaya karar verir.

2. Kehanet (The Omen)

Amerikan elçisi Robert Tom’un eşi, doğum sırasında bebeğini kaybeder. Robert Tom, bunu eşine söylemeyerek bir başka çocukla değiştirir. Melek yüzlü küçük çocuğun sadece Meggado’nun yedi hançeriyle öldürülebilen “şeytanın kendisi” olduğunu fark etmesi sadece birkaç yıllarını alır.

3. Frankenstein

1931’de Mary Mary’nin aynı adlı romanından  esinlenerek yapılan bu korku filmi, dünyanın hemen hemen tüm dillerine çevrildi ve zamanının çok ilerisindeydi. Çeşitli cesetlerin vücut kısımlarından yaratılan bir canavar olan Frankenstein’ın hikayesini konu alıyor.

4. Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs)

Bu film Karındeşen Jack’in seri öldürme çılgınlığını anlatıyor. Bakışı ölümden daha soğuk olan Dr. Hannibal Lecter karekterine Anthony Hopkins mükemmel oyunculuğu ile hayat verirken parlak performansları ve FBI ajanı rolünde Jodie Foster yer alıyor.

5. Sayko (Psycho)

1960 Alfred Hitchcock’un klasikleşmiş Sayko filmi, özellikle sinematografi bakımından tüm zamanların en iyi filmlerinden biri.  Hayatının ilerleyişinden bıkan Marion Crane, erkek arkadaşı Sam’i görmek için bir para dolusu çanta ile yola çıkıyor. Ancak Bates Motel’de annesine takıntılı bir genç adam olan Norman Bates ile tanışır.

6. Şeytanın Ölüsü (The Evil Dead)

Tatildeki beş üniversite öğrencisi farkında olmadan ormandaki şeytanları diriltiyor.  Şeytanlar, gençlerin vücudlarını tek tek ele geçirken bir genç kendini kurtarır. Stephen King filmi “şimdiye kadar gördüğüm en vahşi orijinal korku filmi” olarak tanımlıyor.

7. Cinnet (The Shinning)

1980 yapımı bu Stanley Kubrick filmi, Jack Torrence (Jack Nicholson) kış aylarında kapalı olan ve karısını ve iki kızını öldüren otelin eski bekçisi Grady’nin hayaleti tarafından da çevrili olan bir otelde iş bulur.

8. Rosemary’nin Bebeği (Rosemary’s Baby)

Bu film muhtemelen “şeytanın kendi” çocuğunun insan rahminden doğduğu algısını başlattı. Rosemary ve yeni kocası Guy yeni bir daireye taşındıklarında arkadaş canlısı yaşlı bir çiftle tanışırlar. Ancak aynı bloktaki başka bir kız intihar ettiğinde ve çevresinde garip şeyler olmaya başladığında, hamile Rosemary çocuğunun şeytanın kendisi olabileceğinden şüphelenmeye başlıyor.

9. Şey (The Thing)

John Carpenter’ın 1982 Şey’i yeniden çekmesi, yabancı bir yaşam biçimini keşfetmek için çıkan Amerikan bilim insanlarının Antarktika keşif gezisinin hikayesidir … bu yüzden kimse kötü adamların kim olduğunu bilmiyor.

10. Yaratık (Alien)

Bu 1979 Ridley Scott filmi tüm zamanların en korkunç uzaylı filmlerinden biri. Bir uzay mürettebatı, yakınlardaki bir gezegenden gelen SOS sinyalleri ile karşılaşır ve araştırmaya başlar. Kısa bir süre sonra, sinyallerin aslında uyarı işaretleri olduğunu öğrenirler.

Gulf News