Suudi Yatırım Bakanlığı Krallık’ta 7 binden fazla yatırımcı ile iletişim kurdu

Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı, Bakanlığın Koronavirüs Krizi Müdahale Merkezi’nin (MCRC), işlerinin sürekliliğini sağlamak ve iş dünyasında karşılaşılabilecek mevcut koşullar nedeniyle ortaya çıkabilecek zorlukları çözmelerine yardımcı olmak için Krallık’ta 7 binden fazla yatırımcı ile sürekli iletişim kurduğunu açıkladı.

Merkez, yatırımcılar ve diğer devlet kurumları arasındaki iletişimi kolaylaştırmanın yanı sıra, iş ortamındaki krizle başa çıkma konusunda müşteriler arasında farkındalığı yönlendirmek ve yaymak için çalışıyor.

Merkez, son beş gün içinde telefon, WhatsApp ve e-posta yoluyla  bin 400’den fazla çağrı ve talep aldı ve Bakanlık, elektronik hizmetler portalı aracılığıyla 530’dan fazla hizmet sağladı. Merkezin ekibi, destek sağlamak, sorularına yanıt vermek ve daha fazlasını sağlamak için 5 bin 600’den fazla yatırımcı ile temasa geçti. Düzenleme, değiştirme ve yenileme arasında hizmetlerin lisanslanması için 110 prosedür uygulandı.

Yatırım Bakanı Mühendis Halid bin Abdülaziz el-Falih, bu merkezin bakanlıkta kurulmasının, geçen hafta boyunca aktif hale getirilen ve Kral Selman tarafından onaylanan önleyici bir iş sürekliliği planı içinde olduğunu belirtti.

Sözlerinin devamında, Yatırım Bakanlığı’nın tüm çalışanlarının görevlerini uzaktan yürüttüğünü ve Bakanlığın yatırımcılara hizmet etmek için tam kapasite çalıştığını, ilgili tüm sektörler ve devlet kurumlarıyla sürekli ve doğrudan koordinasyon içinde olduğunu, Koronavirüsü Kriz Müdahale Merkezi’nin yatırımcıların karşılaşabileceği gelişmeleri ve zorlukları ele aldığını belirtti.

Bu hafta boyunca Yatırım Bakanlığı, web sitesinde ve dijital kanallarında, bu kriz ışığında iş sürekliliği konusunda kapsamlı bir rehbere ek olarak, günlük olarak en sık sorulan soruların cevaplarını içeren bir liste ile yararlanıcılarının çalışmalarının sürekliliğine katkıda bulunan bir dizi önemli adım attı. Ayrıca, WhatsApp uygulamasında alıcı sorgularını ve isteklerini almak ve bunlara yanıt vermek için 00966112035888 numarasını tahsis etti.

SPA