BAE eğitim grubu taşıma ücretlerinden feragat ettiğini açıkladı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Pace Education Group, eğitimin çevrimiçi hale gelmesiyle ulaşım ücretlerinden feragat ettiğini açıkladı. Grup ülkede altı okul işletiyor.

Khaleej Times’ın bu haftanın başlarında bildirdiğine göre, ebeveynler tam eğitim ücretlerine ek olarak ulaşım ve üniforma ücretleri ödeme konusunda endişe duyuyorlardı. Eğitim, Kovid-19’un yayılması tedbirleri dahilinde önlem olarak askıya alındığından, ülke genelindeki öğrenciler e-öğrenme yoluyla eğitimlerine devam ediyorlar.

Pace Education grup başkanı Doktor P.A. Ibrahim, hareketin bu zor zamanlarda ebeveynler üzerindeki yükü azaltacağını söyledi.

Öte yandan bu haftanın başlarında, BAE National Okulları yönetim kurulu da, ebeveynlerin ulaşım ve beslenme ücretleri ödemelerinden muaf tutuldukları açıklamasını yaptı.

BAE’deki popüler okul otobüsü hizmetleri operatörü School Transport Services (Okul Ulaşım Hizmetleri), okulların Nisan ayından itibaren yeniden açılmaması halinde otobüs ücreti alınmayacağını duyurdu.

BAE Milli Eğitim Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, uzaktan eğitim programının akademik yılın sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

Khaleej Times