Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan

Muhammed bin Zayed, “araçtan tarama merkezleri” kurma talimatı verdi

Abu Dabi Veliaht Prensi ve Silahlı Kuvvetler Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Abu Dabi Sağlık Otoritesi’ne, Abu Dabi’deki Zayed Spor Kenti’nde açılan merkeze benzer şekilde yeni koronavirüsü “Covid-19”un ülke çapında incelenmesi için yeni Merkezler açılması talimatı verdi.

10 gün içinde Dubai ve Şarika, Ajman ve Umm el-Kuvain ve ayrıca Rasul Hayme, Fuceyra, el-Ayn ve el-Dafra şehrinde, ülke düzeyinde vatandaşlar ve sakinler için en son tıbbi cihazları kullanarak hızlı ve verimli bir şekilde hizmet verecek merkezler kurulacak. Merkezler açılmadan önce randevular için iletişim numaraları ve rezervasyon mekanizmaları açıklanacak.

Merkezlerin lansmanı, BAE hükümetinin topluluk üyelerinin güvenliği ve sağlıklarının güvencesi konusundaki titizliği ve virüsün yayılmasını önlemek ve sınırlandırmak için Birleşik Arap Emirlikleri tarafından uygulanan önlemler ve prosedürler çerçevesinde gerçekleşecek.

Abu Dabi Sağlık Hizmetleri Şirketi “SEHA”, Abu Dabi Sağlık Otoritesi ile işbirliği içinde, BAE’de ilk olan ve dünyada türünün beşincisi olarak kabul edilen Abu Dabi’deki Zayed Spor Merkezi’nde yeni koronavirüsünü incelemek için “Bireyler için Araştırma Merkezi” nin açılışını yaptı. Merkez, başvuran bireylerin işini kolaylaştırmak ve testi hızlandırmak için 4 araçla beş dakika içinde bireyler aracındayken tarama hizmeti sağlıyor.

WAM