Sağlık çalışanlarına ücretsiz araç bakım hizmeti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına Abu Dabi’deki bir bakım servisi tarafından ücretsiz araç servisi hizmeti sunulacak.

Al Masaood Lastik, Akü ve Aksesuarlar (Al Masaood TBA) tarafından başlatılan bu yeni girişim, sağlık personeline lastik değiştirme ve delinme onarımı, yağ ve filtre değiştirme, tekerlek dengeleme ve hizalama, akü değiştirme, motor hizmetleri, silecek değiştirme ve klima servisi gibi çeşitli hizmet alanlarında destek sağlıyor.

Al Masaood TBA Genel Müdürü Salah Adib, “Koronavirüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı ve takdirimizi ifade etmek için ‘Thank you Heroes (teşekkür ederiz kahramanlar)’ kampanyası doğrultusunda bu girişimi başlattık. Ülkede yaşayan ve çalışan her sağlık çalışanının, kendi güvenlikleri gözetmeksizin, hizmet etmeye çalışmaları ve enerjileri takdiri hak ediyor” açıklamalarında bulundu.

Servis firması tarafından sunulan bütün hizmetler Al Masaood’un merkezlerindeki teknisyenleri tarafından sağlanacak.

Mart ayında Al Masaood TBA, Abu Dabi’nin Deniz Sarayı (Sea Palace) bölgesindeki araç bakım merkezinde ücretsiz araç temizleme hizmetinin başlatıldığını duyurmuştu.

Servis, aracın içindeki yüzeylerden tüm kir, bakteri ve mikrop izlerini gidermek için sterilizasyon işlemini gerçekleştiriyordu.

Araç bakım girişimi, Al Masaood’un hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasını destekleyen bir girişim olan Wiqaya kampanyasının bir parçası kapsamında başlatıldı.

The National