Dubai’deki taksilere şoför ve yolcuları korumak için bölme yerleştirildi

Dubai Taksi Kuruluşu, taksi şoförleri ve yolcularını koronavirüsünün yayılmasından korumak için taksilere şeffaf koruma bölmesi yerleştirdi.

Araçlara her kullanımdan sonra zaten günlük sterilizasyon ve dezenfektan işlemi uygulanıyor. Araçlarda her zaman el dezenfektanı bulunmak zorunda.

HASTANEYE GİDEN YOLCULARA İNDİRİM UYGULANIYOR

Araç şoförleri maske ile eldiven takıyor ve koronavirüsün yayılmasını önlemek için kapı açılış ve kapanışları konusunda sıkı uygulanan kurallara uyuyorlar.

Araçlara, şeffaf koruyucuların yerleştirilmesi, Duba Yol ve Ulaşım Otoritesi’nin (RTA) halk sağlığını koruma tedbirleri kapsamında alınan önlemler kapsamında yer alıyor.

Dubai taksileri, hastane ve sağlık merkezine giden yolcularına indirim uyguluyor.

Geçen hafta, Dubai taksi hizmet uygulaması olan Hala ve RTA, 18 Nisan tarihine kadar hastane ve sağlık merkezlerine gitmek için taksi çağıran yolculara indirimli fiyatları açıkladı.

2 BİN 76 KORONAVİRÜS VAKASI BULUNUYOR

Careem uygulaması üzerinden taksi çağıran yolcular, 43’ün üzerindeki hastane sağlık merkezine yüzde 20 indirimle gidebilecek. Bir yolculukta maksimum 10 Dubai dirhemi indirim uygulanıyor.

İndirimler Hala (Dubai Taksi) ve Hala Van taksilerde kişi başı maksimum 10 yolculuk için geçerli olacak.

Hala taksiler, sadece yiyecek, temel malzeme satın almak veya hastaneye seyahat etmek ve hükümetin onayladığı önemli sektörlerden birinde çalışmaya gidip gelmek gibi acil işlerde evden ayrılmak zorunda kalan yolcular tarafından kullanılabilecek.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) doğrulanmış toplam 2 bin 76 koronavirüs vakası bulunuyor. BAE’de koronavirüsünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 11. İyileşen toplam vaka sayısı da 167 olarak açıklandı.

The National