أيام الشندغة ، دبي ، ٠٩ يناير ،٢٠٢٠ > تصوير عماد علاءالدين

BAE Maliye Bakanlığı, birleşik dijital platform başlattı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Maliye Bakanlığı, federal ve yerel yönetimler arasındaki ortak hizmetlerin ücretlerini belirlemek için birleşik dijital platform başlattı.

Platform, federal ve yerel hükümet sistemleri arasındaki bağlantıya en uygun alternatifi bulmak, veri doğruluğunu hizalamak ve hız ve verimliliği sağlamak için manuel prosedürler olmadan ortak hükümet hizmetleri sağlayacak. Ayrıca, modern sistemler ve teknolojiler kullanarak federal ve yerel gelirler için finansal akışların sürdürülebilirliğini sağlayacak.

Maliye Bakanlığı Müsteşarı Yunus Hacı el-Huri, platformun lansmanının, Maliye Bakanlığı’nın finansal hizmetler için stratejik, operasyonel ve finansal hedeflerini geliştirerek çeşitli devlet kurumlarıyla verimli işbirliği ve ortaklık çerçevelerini geliştirme çabaları çerçevesinde başlatıldığını vurguladı.

El Huri, “Platform, çeşitli yerel ve federal hükümet kurumları arasında bir bağlantı oluşturuyor. Ayrıca, federal gelir için finansal akışların sürdürülebilirliğini sağlamak için en iyi küresel güvenlik standartlarına dayanan bir çerçevede geliştirildi” dedi.

Öte yandan, Şarika Merkez Finans Departmanı Genel Müdürü Velid es-Sayeh, ülkedeki Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan ve BAE’deki federal ve yerel kurumlar arasındaki ortak çalışma sisteminin mali düzeyde güçlendirilmesine önemli ve etkili bir şekilde katkıda bulunan girişimi takdir etti.

Platformun mekanizmasına göre, federal yetkililerin sistemleri ve yerel yönetimlerdeki yetkililer tarafından sağlanan federal hizmetlerin verileri çıkarılacak ve daha sonra veriler çeşitli kaynaklardan toplanacak, federal finansal aidatların ödenmesi için yerel yönetimlerdeki yetkililerden elde edilen gelirler için dijital ve otomatik raporlar düzenlenecek. Doğrudan banka havaleleri yoluyla veya yerel makamların yönetmelikleri ile bağlantı kurarak, Maliye Bakanlığı’ndaki federal finansal sistemde otomatik olarak bilgi kayıtlarına eklenecek.

Al Roeya