Körfez’de koronvirüs mücadelesi sürüyor

Kuveyt Sağlık Bakanlığı dün, son 24 saat içerisinde 161 yeni vakanın kaydedildiğini, toplam vakanın bin 154’e çıktığını doğruladı. KUNA’nın haberine göre, bakanlığın sözcüsü Dr. Abdullah es-Sened, 27 vakanın yoğun bakımda olduğunu, bunlardan 10’unun kritik halde bulunduğunu açıkladı. Aynı zamanda 10 kişinin daha iyileştiğini, toplamda iyileşen kişi sayısının 133’e çıktığını belirtti.

Kuveyt Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DGCA), dün, havaalanında faaliyet gösteren havayollarına, memleketleri olan ülkelerine gitmek isteyen ülke sakinleri için hava uçuşlarına izin veren bir genelge yayınladı. Bu genelge, Kuveyt Bakanlar Konseyi’nin 9 Nisan oturumundaki onaya dayanıyor. Havayolu şirketlerinin taleplerinin Hava Taşımacılığı Dairesi’nde yürürlükte olan prosedürlere göre karşılanacağı belirtildi.

Bahreyn’de yüksek oranda iyileşme

Bahreyn Sağlık Bakanlığı, 73 yeni vakanın kaydedildiğini, bunlardan 72’sinin göçmen işçi, birinin ise yurtdışı kaynaklı olduğunu açıkladı. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, 12 kişinin daha iyileştiği, toplamda 555 kişinin iyileşmiş olduğu bildirildi. 479 kişi ise entübe durumda bulunuyor.

Umman’da 3 can kaybı

Umman Sağlık Bakanlığı, kaydedilen 62 yeni vaka ile birlikte, ülkede toplamda 599 koronavirüs vakasının görüldüğünü açıkladı. Diğer yandan, toplamda 109 kişinin iyileştiği ve 3 kişinin ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

Katar’da yeni vakalar

Katar Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 216 yeni vaka ile beraber ülkede toplamda 2 bin 728 koronavirüs vakası teşhis edilmiş oldu. Bakanlık, 20 kişinin daha iyileşmesiyle ülkede toplamda 247 kişinin iyileştiğini bildirdi.

Şarkul Avsat